STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DIECEZJALNE OBCHODY DNIA DZIECKA UTRACONEGO

Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego

W niedzielę, 13 października Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie odbędą się diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego.

Dzień Dziecka Utraconego po raz trzeci organizowany jest w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Szczególną modlitwą otaczani są rodzice, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami.

W tym roku diecezjalne obchodu rozpoczną się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu, o godz. 15.20 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za dar życia, połączona z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. dr Jacek Kędzierski, dyrektor Centrum Opieki Perinatalnej im. Bł. Rodziny Ulmów w Sieradzu.

Organizatorzy proszą o przyniesienie karty z zapisanym imieniem dziecka (może to być imię symboliczne) i imionami rodziców. Dzieci będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych. Rodzice otrzymają świece, które w czasie odmawiania aktu, zostaną zapalone od paschału.

W sanktuarium w Łagiewnikach działa Duszpasterstwo Rodziców Dzieci Utraconych bezpośrednio związane z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w  Krakowie. W każdy drugi piątek miesiąca sprawowana jest tam Msza św. w intencji rodziców i bliskich, przeżywających żałobę po śmierci dziecka, a raz w roku organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziców Dzieci Utraconych.

Duszpasterstwo obejmuje swoją opieką rodziców, którzy utracili dziecko przed narodzeniem oraz tych, którzy przeżywają żałobę po śmierci dziecka w wyniku choroby i nieszczęśliwych wypadków.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej