STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / IX OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA APOSTOLATU MARGARETKA

DATA ZAKOŃCZENIA: 12-10-2024 GODZINA: 16:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów serdecznie zaprasza na IX Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu “Margaretka” do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, która odbędzie się w sobotę, 12 października.

Wydarzenie rozpocznie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II. O godz. 9.00 konferencję wygłosi ks. Bogusław Nagel, opiekun krajowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów “Margaretka”. Po nim — o godz. 9.30 – nastąpi nabożeństwo, które poprowadzi bp Robert Chrząszcz.

O godz. 10.00 w kierunku Sanktuarium św. Jana Pawła II wyruszy procesja różańcowa.

Kolejnym punktem będzie konferencja o godz. 11.15 w łagiewnickim sanktuarium. Wygłosi ją ks. Wojciech Węgrzyniak.

O godz. 12.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem bp. Janusza Mastalskiego, a pielgrzymkę zakończy modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Apostolat Margaretka to ruch osób modlących się za księży, który powstał w Kanadzie w 1981 r. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. To grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia.

Informacje na temat ruchu można znaleźć na stronie.