STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / INSPIRACJE Z TOSIĄ LITWINIAK. SPOTKANIE Z FILMOWĄ ADĄ NIEZGÓDKĄ W WADOWICACH

inspiRACJE z Tosią Litwiniak. Spotkanie z filmową Adą Niezgódką w Wadowicach

TYP WYDARZENIA: Wydarzenia kulturalne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 23-09-2024 GODZINA: 10:00
MIEJSCE: Dom Katolicki w Wadowicach
PARAFIA: Wadowice, Parafia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

OPIS WYDARZENIA:

Jak wygląda praca na planie filmowym? Co to znaczy „wejść w rolę”? Jak przygotować się do castingu? Czy trudno łączyć aktorstwo ze szkolnymi obowiązkami? Jak współpracuje się z gwiazdami kina? Te i wiele innych pytań usłyszy Tosia Litwiniak, która będzie gościem kolejnych inspiRACJI w ramach II edycji Festiwalu Cały Twój w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Spotkanie, w którym wezmą udział uczniowie szkół podstawowych odbędzie się 23 września 2024 r. o godz. 10.00 w sali teatralnej Domu Katolickiego. Rozmowa skupi się nie tylko na aktorstwie, ale też na odkrywaniu i rozwijaniu pasji oraz realizacji marzeń.

Spotkanie z Tosią Litwiniak odbędzie się w ramach inspiRACJI, które są częścią organizowanego przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach Festiwalu „Cały Twój.

Gośćmi tych spotkań są osoby, które dla młodego pokolenia mogą być inspiracją w poszukiwaniu własnej drogi. W zeszłym roku wadowicka młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej o doświadczeniach pracy w mediach i budowaniu kariery opartej na wartościach chrześcijańskich, o czym opowiadały Magdalena Wolińska-Riedi oraz Dominika Szczawińska-Ziemba.

Antonina Litwiniak przed kamerą stanęła po raz pierwszy jako sześciolatka i bardzo szybko okazało się, że czuje się tam jak ryba w wodzie. Można ją było oglądać w kilku popularnych serialach, gdzie skradła serca widzów kreując dziecięce postaci. Na swoim koncie ma także role w dużych produkcjach filmowych ostatnich lat. Rok temu zagrała główną rolę w nowej ekranizacji „Akademii Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Zagrała u boku takich gwiazd, jak Danuta Stenka, Piotr Fronczewski i Tomasz Kot. Reżyserzy, z którymi Tosia współpracuje, podkreślają jej wielki talent, zaangażowanie i profesjonalizm. Na co dzień Antonina Litwiniak łączy aktorskie pasje z życiem rodzinnym i szkolnym.