STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 1% PODATKU DLA OSÓB CHORYCH I STARSZYCH

1% podatku dla osób chorych i starszych

W tym roku Caritas Archidiecezji Krakowskiej zbiera środki z 1% podatku na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Przekazując nawet niewielką sumę, udzielamy realnego wsparcia!
Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. W tym roku  środki z 1% podatku zostaną przeznaczone na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej jest katolicką organizacją charytatywną posiadającą status organizacji pożytku publicznego (KRS 0000207658), która obejmuje opieką ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych, osoby bezdomne, rodziny i osoby żyjące w skrajnym ubóstwie, ofiary przemocy oraz dzieci i młodzież ze środowisk zagrożonych marginalizacją. W tym celu krakowska Caritas prowadzi placówki dla osób potrzebujących oraz podejmuje akcje charytatywne na rzecz tych środowisk.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prowadzi ponad 40 ośrodków dla dzieci, młodzieży, osób chorych, niepełnosprawnych, starszych i ubogich. Wspiera osoby, które doznały różnego rodzaju traumatycznych przeżyć z powodu klęsk żywiołowych, bezdomności, przemocy lub braku opieki ze strony najbliższych. Caritas pomaga także osobom w trudnej sytuacji życiowej, zarówno przez pomoc żywnościową (Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa i program Spiżarnia Caritas), wsparcie finansowe (pomoc w zakupie leków, opłacie za mieszkanie, zakup opału itp.), jak i przez udostępnienie konta na zbiórkę na leczenie lub rehabilitację.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PROGRAM E-PITY 2021

ZOBACZ TAKŻE