STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM DZIEŁA O. PIO

Zostań wolontariuszem Dzieła O. Pio

Współtworząc Dzieło Pomocy św. Ojca Pio możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne. Najbliższe spotkanie informacyjne z koordynatorem wolontariatu odbędzie się już w czwartek, 23 sierpnia o godzinie 18:00 w Centrum Dzieła przy ul. Loretańskiej 11 w Krakowie.Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie” osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne. Choć lato w pełni, w Krakowie już rozpoczyna się gorączka zbliżającego się nowego roku szkolnego… Myśląc o tym, co będziemy robić w trakcie najbliższych kilku miesięcy nauki, warto podjąć również wyzwanie dobroczynne i zaangażować się w wolontariat. Nie wiecie gdzie się zgłosić? Zapraszamy do Dzieła!

U nas każdy wolontariusz jest potrzebny, bo każda osoba, wnosząc swoją niepowtarzalną cząstkę, buduje i ubogaca nasze wspólne Dzieło Pomocy. Nie jest istotne wykształcenie, doświadczenie zawodowe, wiek czy umiejętności. Liczą się dobre chęci, a zadania, w które mogą się zaangażować nasi wolontariusze zawsze się znajdą! Pomoc wolontariuszy często wynika z potrzeby chwili, bo w Dziele zwyczajnie wiele się dzieje. Wolontariusze mogą u nas zadeklarować swoje stałe wsparcie oraz możliwość uczestniczenia w inicjatywach akcyjnych. Wszystko tu zależy od dobrej woli, predyspozycji osobistych i możliwości czasowych każdej osoby.

Naszych wolontariuszy łączy wspólny cel, dlatego nie są dla siebie anonimowi. Uczestniczą w spotkaniach integracyjnych oraz szkoleniach, dzięki którym przystępując do pracy są wyposażeni w niezbędną wiedzę.

Jak się zaangażować? Wystarczy przyjść na spotkanie informacyjne z koordynatorem wolontariatu – najbliższe odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 18.00 w Centrum Dzieła przy ul. Loretańskiej 11 w Krakowie.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej oraz kontaktując się mailowo (wolontariat@dzielopomocy.pl) lub telefonicznie (12 433 51 65).

Za: www.dzielopomocy.pl

ZOBACZ TAKŻE