STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 14. NOWOHUCKA DROGA KRZYŻOWA

14. Nowohucka Droga Krzyżowa

14. Nowohuckiej Drodze Krzyżowej w Niedzielę Palmową będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Z powodu pandemii całe nabożeństwo zostanie odprawione w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie i będzie transmitowane przez media.

Organizatorzy tradycyjnej Nowohuckiej Drogi Krzyżowej, która 5 kwietnia odbędzie się już po raz czternasty, zapraszają do duchowej łączności dzięki Radiu Pallotti.FM oraz Telewizji Pallotti.TV. Transmisje z nabożeństwa z rozważaniami i pod przewodnictwem metropolity krakowskiego z Parafii Matki Bożej Pocieszenia rozpoczną się o godz. 19.15.

Na nabożeństwo, które tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest odprawiane w Nowej Hucie rozważania drogi krzyżowej przygotował abp Marek Jędraszewski. Medytacje zatytułowane „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa”, z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, oparte zostały na czternastu stacjach Męki Pańskiej porównanych z epizodami z życia Jana Pawła II.

Nagrania kolejnych stacji w formie podcastów udostępniane są także codziennie od 28 marca do 10 kwietnia o godz. 21.37 w mediach Archidiecezji Krakowskiej. Lektorem biblijnych medytacji jest Bolesław Brzozowski aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, a rozważania dotyczące życia Jana Pawła II odczytuje sam abp Marek Jędraszewski.

W wersji drukowanej medytacje ukazały się w formie książki przygotowanej przez wydawnictwo Biały Kruk, które zilustrowało je dziełami sztuki religijnej i fotografiami św. Jana Pawła II autorstwa Adama Bujaka.