STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 15. NOWOHUCKA DROGA KRZYŻOWA

15. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odbyła się 15. Nowohucka Droga Krzyżowa pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. Hasłem tegorocznych rozważań było: "Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kard. Stefanem Wyszyńskim."

Przed błogosławieństwem, kończącym nabożeństwo Drogi Krzyżowej, arcybiskup przypomniał, że w tym roku przeżywamy 122. rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia, a także 40. rocznicę jego śmierci i 65. rocznicę uwolnienia. – Życzę, aby kolejne dni Wielkiego Tygodnia były czasem błogosławionym, czasem świadomego wchodzenia w tajemnicę Chrystusa cierpiącego i zmartwychwstałego. Niech te dni wielkiej modlitwy za Kościół będą okazją, by uświadomić sobie, tak jak to odkrył na początku swojego uwięzienia kard. Wyszyński, że sprawa Chrystusowa trwa, i każdy z nas jest wciągnięty w tę sprawę – mówił metropolita.

Od 20 marca do 2 kwietnia na kanale You Tube oraz Spotify Archidiecezji Krakowskiej są publikowane podcasty z rozważaniami Drogi Krzyżowej metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego „Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”.

15. Nowohucka Droga Krzyżowa 28.03.2021 r.