STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 17. NOWOHUCKA DROGA KRZYŻOWA

17. Nowohucka Droga Krzyżowa

Ulicami Nowej Huty przeszła 17. Nowohucka Droga Krzyżowa. Trasa rozpoczęła się przy Kościele Matki Bożej Pocieszenia, a tradycyjnie zakończyła się w Sanktuarium Krzyża Świętego w Opactwie Cystersów w Mogile. W modlitwie uczestniczył bp Robert Chrząszcz.
Na zakończenie Nowohuckiej Drogi Krzyżowej głos zabrał proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia, ks. Krzysztof Wojda SAC. – Niech krzyż Jezusa Chrystusa będzie naszym codziennym drogowskazem na drogach naszego uświęcenia i zbawienia – powiedział.

Bp Robert Chrząszcz podziękował wszystkim za obecność i świadectwo wiary. Podzielił się, że cały czas w pamięci miał obraz św. Jana Pawła II, który przytulał krzyż w czasie drogi krzyżowej w Koloseum. – Myślałem, jak często jesteśmy daleko od krzyża. Uciekamy od niego, a Ojciec Święty Jan Paweł II pokazywał, że to krzyż jest źródłem nadziei i jedyną pewną drogą spotkania z Chrystusem – zauważył biskup. Stwierdził, że ten dzień jest chwilą dziękczynienia za osobę św. Jana Pawła II. – Niech św. Jan Paweł II dalej nas wspiera swą modlitwą, orędownictwem z nieba. Jesteśmy przekonani, że on poprzez przylgnięcie do krzyża przeszedł do zmartwychwstania i jest już przy Chrystusie. To jest nasza pewność i nikt z nas nie ma wątpliwości – podkreślił. Poprosił także zebranych, by patrząc na św. Jana Pawła II uczyli się miłości do Boga i człowieka. – Życzę wam, by ten Wielki Tydzień był wielki w naszym życiu. Wielki dlatego, bo jest to czas, w którym trzeba bardziej pamiętać o Bogu – zaznaczył.

17. Nowohucka Droga Krzyżowa 02.04.2023 r (60)

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE