STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 300 000 ZŁ NA POMOC DLA BEJRUTU

300 000 zł na pomoc dla Bejrutu

Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała 300 000 zł na pomoc dla ofiar tragicznego wybuchu w Bejrucie. To wynik przeprowadzonej przed kościołami zbiórki, która odbyła się w niedzielę 16 sierpnia. Pomoc zagraniczną dla mieszkańców Libanu organizuje Caritas Polska. Mieszkańcy archidiecezji jak zawsze pokazali swoją solidarność z potrzebującymi. Gorąco dziękujemy!
Do wybuchu doszło we wtorek 4 sierpnia po godz. 17.00 czasu polskiego w północnej dzielnicy Bejrutu. Ponad 5000 osób zostało rannych, a co najmniej 135 zginęło. Już nazajutrz po wybuchu Caritas Polska przesłała do Caritas Liban 100 tys. zł z własnych środków.

Pracownicy i wolontariusze Caritas Liban natychmiast po wybuchu rozpoczęli pomoc poszkodowanym. Udzielają pomocy medycznej, rozdają żywność, organizują prace porządkowe oraz schronienie dla ofiar katastrofy. Zebrane w Polsce pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na remont i odbudowę zniszczonych wybuchem domów oraz na długofalową pomoc dla mieszkańców Bejrutu.

Z apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, prosząc, aby tego dnia objąć modlitwą ofiary tragedii, a przed kościołami zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Agnieszka Homan | Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE