STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 40. ROCZNICA KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ OPIEKUNKI I KRÓLOWEJ RODZIN W MAKOWIE PODHALAŃSKIM

40. rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim

W niedzielę, 9 czerwca o godz. 17:00 metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi jubileuszową Mszę św. w makowskim Sanktuarium z okazji 40. rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim. Cudami słynący Obraz ukoronował w dniu 10 czerwca 1979 r. Ojciec Święty Jan Paweł II.

40. rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim

Przed czterdziestu laty, podczas I Podróży Apostolskiej do Polski, Jego Świątobliwość Papież Jan Paweł II, na krakowskich Błoniach, ukoronował cudami słynący Obraz Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin. Było to 10 czerwca 1979 r. W ten sposób Ojciec Święty, jak sam powiedział, spłacił dług wdzięczności wobec Matki Bożej Makowskiej, która wysłuchała prośby zanoszonej poprzez Jej wstawiennictwo, żeby procesja Bożego Ciała mogła wyjść z Wawelu na krakowski Rynek.

W tym roku, w niedzielę 9 czerwca o godz. 17:00, arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi jubileuszową Mszę św. w makowskim Sanktuarium, aby podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski a Matce Bożej Makowskiej za opiekę i nieustające orędownictwo w intencji rodzin. Metropolita Krakowski przyjmie również kopie Obrazu, które zakończyły roczną peregrynację po dekanacie makowskim i poświęci Obraz jubileuszowy, namalowany przez pana Wiesława Kwaka, przedstawiający scenę Koronacji Obrazu Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin przez Ojca Świętego Jana Pawła II.

Kustosz makowskiego Sanktuarium, ks. kan. Tadeusz Różałowski zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji rodzin, zarówno w niedzielę 9 czerwca, jak też w każdą sobotę o godz. 8:00. Ponadto w dniach od 1 do 8 czerwca odbywać się będzie wieczorny Apel Maryjny o godz. 21:00, a w poniedziałek 10 czerwca o godz. 20:00 – jubileuszowy koncert maryjny w wykonaniu Eleni.

 

Ks. Tadeusz Różałowski

 

ZOBACZ TAKŻE