STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 56. OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA APOSTOLSTWA CHORYCH NA JASNĄ GÓRĘ

56. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę

6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, na Jasnej Górze odbędzie się 56. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. W tym roku, z powodu wciąż trwającego zagrożenia epidemicznego, będzie ona miała inną formę.

Z racji trwającej epidemii, specyfiki grupy oraz licznego grona pielgrzymów rekomenduje się, aby osoby chore i niepełnosprawne uczestniczyły w pielgrzymce duchowo w jedności z reprezentantami wspólnoty obecnymi na Jasnej Górze. Telewizja publiczna, TVP 3 w tym dniu, o godz. 11.00 będzie transmitować Mszę św. z Kaplicy Cudownego Obrazu. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi Bp. Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. duszpasterstwa służby zdrowa. Proponuje się, aby w tym dniu w godzinach popołudniowych zorganizować dla chorych w parafiach nabożeństwo lourdzkie z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nabożeństwo to mogłoby być połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i byłoby parafialną kontynuacją pielgrzymki na Jasnej Górze.