STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CICHE TOWARZYSZENIE. ROZWAŻANIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Ciche towarzyszenie. Rozważanie na XXVII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Umiejętność dziękowania nawet za drobne, codzienne dary lub posługi pozwala dostrzec, że każdego dnia wiele otrzymujemy i korzystamy z pracy drugiego człowieka. Dziś warto podziękować tym, dzięki którym otrzymaliśmy wspaniały dar naszej wiary. I wśród tego wszystkiego, co otrzymujemy każdego dnia warto zawalczyć o jej pomnożenie, zwłaszcza gdy osobiste świadectwo wiary jest dzisiaj tak konieczne i tak trudne.

Trzeba także wypracować w swoim życiu właściwą postawę względem wszelkich pochwał i podziękowań. Niech zatem wybrzmią jeszcze raz słowa Mistrza: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy, wykonaliśmy to co powinniśmy wykonać.” Przykładem takiego skromnego działania, cichego towarzyszenia są aniołowie stróżowie, których dziś wspominamy. Warto pamiętać o tym ciągłym wsparciu, którego nam udzielają i ochronie przed upadkiem, którą nam zapewniają.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska