STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 6. ROCZNICA NOMINACJI ABP MARKA JĘDRASZEWSKIEGO NA METROPOLITĘ KRAKOWSKIEGO

6. rocznica nominacji abp Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia, mija sześć lat od nominacji abp. Marka Jędraszewskiego na urząd metropolity krakowskiego.
– Chrześcijanin jest szczególnie zobowiązany do tego, by kochać i by w swoim życiu pokazywać to, że jest naprawdę stworzony na Boży obraz i podobieństwo, nie przede wszystkim ze względu na rozum, ale na to, że może kochać. Bóg jest miłością. Chrześcijanin ma być w swej miłości doskonały jak Bóg – mówił niedawno do księży, przypominając im sens kapłańskiego powołania, przestrzegając przed obojętnością i zachęcając do bycia świadkami Ewangelii.

Posługę w Archidiecezji Krakowskiej abp Marek Jędraszewski oficjalnie rozpoczął 28 stycznia 2017 roku uroczystym ingresem do Katedry na Wawelu.  W wygłoszonej homilii nowy metropolita zwracał na konieczność głoszenia Dobrej Nowiny – Proszę Was z całego serca: podejmijcie wraz ze mną radosny trud głoszenia współczesnemu światu Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka; ukazujcie prawdę o Chrystusie Królu, przejmująco wyrażoną przez św. Brata Alberta w obrazie Ecce Homo, gdzie korona naszego Pana mówi o Jego niezmiernym cierpieniu, a Jego obolałe oblicze nakazuje kierować nasze serce ku każdemu biednemu, cierpiącemu i skrzywdzonemu człowiekowi – mówił.

Księże Arcybiskupie, życzymy mocy Ducha Świętego w spełnianiu pasterskiej posługi w Archidiecezji Krakowskiej, a także opieki Matki Najświętszej.

ZOBACZ TAKŻE