STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: DAR SAKRAMENTÓW. ROZWAŻANIE NA WIELKI CZWARTEK, ROK A

Dobra Nowina: Dar sakramentów. Rozważanie na Wielki Czwartek, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Liturgia dnia dzisiejszego na pierwszy rzut oka wydaje się być sprawowana w dwóch różnych wymiarach. Przed południem Kościół diecezjalny gromadzi się w jednym miejscu wraz ze wszystkimi pasterzami na Mszy Krzyżma, podczas której błogosławi się oleje: Krzyżmo Święte, namaszczenia chorych i katechumenów. Wieczorem gromadzimy się już w swoich wspólnotach parafialnych na sprawowaniu Mszy Wieczerzy Pańskiej. Te dwa różne wydarzenia prowadzą do jednej wspólnej prawdy: Wielki Czwartek jest dniem odnowy wiary w sakramentalną łaskę, którą możemy otrzymać w Kościele.

Dziękujemy dziś Bogu za dar Eucharystii i prosimy o dar nowych i świętych powołań do życia kapłańskiego, aby byli ci, którzy będą każdego dnia stawać przy ołtarzu i karmić wiernych Eucharystycznym Chlebem.

Playlista Triduum Paschalnego dostępna tutaj.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska