STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 9. OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA ZIMOWA – RELACJA

9. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa – relacja

23 lutego 2019r. około 20 wolontariuszy od samego rana dzielnie pracowało, przygotowując miejsca przeróżnych atrakcji, aby każdy z uczestników 9. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku odbyła się ona w Kasinie Wielkiej pod hasłem "Przygotuj swe serce i bądź mężny".

Pogoda dopisała i tym razem. “Jest świetnie! Warunki na stoku genialne, a trasy bardzo dobrze przygotowane.” – tak zgodnie twierdziła młodzież spod Warszawy, która w tym roku przyjechała na nasze zawody po raz pierwszy. Także naszym najmłodszym uczestnikom bardzo się podobało. “Jest super! Za rok też chcę tu przyjechać!”.

Tym razem w różnych dyscyplinach wzięło udział 100 uczestników. Część z nich szusowała na nartach lub snowboardzie. Podczas zawodów odbyła się również konkurencja “slalom gigant” specjalnie dla naszych duchownych. Pierwszy raz odbyła się konkurencja Maestro dla zawodowych narciarzy i instruktorów. Natomiast zjazd na „byle czym” ponownie zaskoczył ogromem pomysłów i niebywałej kreatywności. Tutaj bezkonkurencyjni, po raz kolejny, okazali się KSM-owicze z Balic. Opowiedzieli nam oni o swoich przygotowaniach: „W zjeździe na “byle czym” bierzemy udział już chyba 6 raz. Przygotowywaliśmy się około 4 tygodni. Co piątek każdy z uczestników pomagał przy tworzeniu pojazdu. Nawet ci, którzy tu nie przyjechali i tak brali czynny udział w budowaniu. Cała konstrukcja jest zrobiona bardzo stabilnie.” Tę jedyną w swoim rodzaju konkurencję wspominają także ubiegłoroczne zwyciężczynie z Racławic: “W tym roku zdecydowałyśmy z koleżanką, że też przyjedziemy. Byłyśmy w tamtym roku w Koninkach i wygrałyśmy. Bardzo nam się spodobało, dlatego postanowiłyśmy także dzisiaj wystartować.”- mówiła jedna z nich. Bez wątpienia da się zauważyć, że idei na nowy, oryginalny pojazd przybywa z każdą kolejną edycją Spartakiady i cieszy się ona coraz większą popularnością.

Dla rodzin przygotowano także osobną konkurencję, w której o zwycięstwie decydowały rzuty ścieżkami do celu, ulepienie ze śniegu podanych wzorów oraz jak najszybszy zjazd na sankach. W konkursie wystartowało 8 rodzin, wśród których największy sukces odniosła Super Rodzinka.

W międzyczasie odbył się także quiz o Sercu w oparciu o Pismo Święte oraz o Polskich Medalistach. Wśród wielu uczestników zwycięzcą okazał się członek KSM-u z Oddziału w Strumianach. Jako jednemu z nielicznych udało mu się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania.

Na koniec odbyło się rozdanie nagród najlepszym wśród najlepszych. Zwycięzcami zostali: Mateusz Dziedzina, Karolina Kąkol, Sebastian Jania, Konrad Pyn, ks. Maciej Medes, Paweł Zapała, Ada Pomierna, Jakub Wójtowicz, Antonina Petrycka, KSM Balice oraz Super Rodzinka.

Dziś wszyscy, zarówno wolontariusze jak i uczestnicy, PRZYGOTOWALI SWE SERCA I MĘŻNIE dotrwali do końca Spartakiady pomimo mrozu, jaki panował na stoku. Wśród przyjaznej atmosfery i rozgrzewającej muzyki każdy świetnie się bawił. Mamy nadzieję, że kolejna edycja Spartakiady zgromadzi nas w jeszcze większym gronie, a wieść o niej dotrze jak najdalej. Tu nie liczy się jedynie rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Niektórzy twierdzą także, że “czuć tu taką Bożą atmosferę i to jeszcze bardziej zachęca, by przyjeżdżać na Spartakiadę co roku”. Tak więc, PRZYGOTUJ SWE SERCE na kolejną edycję naszej Spartakiady i MĘŻNIE dąż do wyznaczonego celu, byśmy wszyscy byli GOTÓW spotkać się razem za rok! A za rok będzie już 10 edycja. Nie możesz tego przegapić!

Klaudia Szeląg

Zwycięzcy 9. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej:

Kategoria dzieci 8-12 lat:

1. Dziedzina Mateusz
  2. Liszka Grzegorz
  3. Bieniek Kacper

Kategoria kobiety 13-16 lat:

1. Kąkol Karolina
  2. Michura Klaudia
  3. Rapacz Aleksandra

Kategoria mężczyźni 13-16 lat:

1. Jania Sebastian