STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI APELUJE O PONOWNE ZAWIERZENIE POLSKI JEZUSOWI I MARYI

Abp Marek Jędraszewski apeluje o ponowne zawierzenie Polski Jezusowi i Maryi

- W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu – abp Marek Jędraszewski apeluje do księży Archidiecezji Krakowskiej, aby w niedzielę 5 lipca po każdej Mszy świętej został powtórzony „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”.

Apel arcybiskupa metropolity krakowskiego do kapłanów

Czcigodni i Drodzy Księża,

z wdzięcznością za podjęcie mojego wezwania, by do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona jedną dziesiątką Różańca świętego i Litanią do św. Jana Pawła II w intencji tak ukochanej przez niego Polski, zwracam się do Czcigodnych Księży z prośbą o gorliwe i wierne kontynuowanie tego „maratonu modlitwy”. Każdego dnia dołączajmy do niego najbardziej aktualne intencje, którymi żyje całe nasze społeczeństwo.

W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu. Niech nie słabnie modlitwa Kościoła w Polsce o pełne odpowiedzialności i poświęcenia postawy nas wszystkich wobec trudów oraz wyzwań współczesności.

W tym samym duchu bardzo Was proszę, Czcigodni i Drodzy Bracia w kapłaństwie, aby w niedzielę 5 lipca br. po każdej Mszy świętej we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej został powtórzony, załączony do niniejszego Apelu, „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja br. dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki i który tego samego dnia uroczyście złożyłem w Katedrze na Wawelu.

Wszystkim Wam, Drodzy Bracia, z serca błogosławię

† Marek Jędraszewski