STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI: BĄDŹMY POSŁUSZNI AUTENTYCZNEJ PRAWDZIE

Abp Marek Jędraszewski: Bądźmy posłuszni autentycznej prawdzie

– Życzę Państwu, aby ten rok był czasem trwania przy najbardziej istotnych prawdach odnoszących się do człowieka – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Abp Marek Jędraszewski: Bądźmy posłuszni autentycznej prawdzie

Arcybiskup nawiązał do darów: złota, kadzidła i mirry, jakie Trzej Mędrcy przynieśli nowonarodzonemu Królowi. – Ich gest podkreślił rolę dziecka, a przez to szczególną godność każdego człowieka – powiedział i przypomniał, że już w maju będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Dodał, że 17 maja papież Franciszek odprawi z tej okazji na Placu św. Piotra dziękczynną Eucharystię. – Jan Paweł II zwracał uwagę na to, co stanowi o duchowości człowieka i na trzy ważne elementy: prawdę, sumienie i wolność. Istnieje obiektywna prawda o wartościach. Zobowiązuje nas do niej właściwie ukształtowane sumienie. Wolność autentyczna to posłuszeństwo właśnie tej autentycznej prawdzie. (…) Życzę Państwu, aby ten rok był czasem trwania przy najbardziej istotnych prawdach odnoszących się do człowieka – mówił.

Podczas spotkania opłatkowego przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk ogłosił, że tytułem „Małopolanina Roku 2019” wyróżnieni zostaną Andrzej Gołaś, prezydent Miasta Krakowa w latach 1998-2002, i Józef Lassota, prezydent Miasta Krakowa w latach 1992–1998. – Spotykamy się w czasie niezwykłym, kiedy w Betlejem niemożliwe stało się możliwe. Z tym związane są moje życzenia dla Państwa – niech to, co niemożliwe w Państwa życiu, staje się możliwe – mówił Andrzej Gołaś i zaznaczył, że betlejemski cud zapoczątkował cywilizację miłości.

W czasie spotkania, które odbyło się Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa, noworoczne życzenia zebranym złożyli przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Tadeusz Duda, wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk i dziekan korpusu konsularnego w Krakowie Adrienne Körmendy, konsul generalna Węgier.

Przed spotkaniem samorządowcy złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II na dziedzińcu Domu Arcybiskupów Krakowskich i złożyli wizytę metropolicie krakowskiemu abp. Markowi Jędraszewskiemu.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE