STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI: BOŻA DZIECINO, BŁOGOSŁAW KRAKÓW!

Abp Marek Jędraszewski: Boża Dziecino, błogosław Kraków!

– Niech to będą Święta pełne pokoju, radości i prawdziwej życzliwości – mówił abp Marek Jędraszewski podczas tradycyjnego opłatka prezydenckiego na Rynku Głównym w Krakowie. W wydarzeniu brał udział również kard. Stanisław Dziwisz.

Abp Marek Jędraszewski: Boża Dziecino, błogosław Kraków!

Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że polska tożsamość wyraża się w sposobie, w jaki Polacy przeżywają Święta, zasiadając wieczorem przy wigilijnym stole, śpiewając kolędy i łamiąc się opłatkiem. – Cieszmy się tym, co nam dzisiaj daje Pan Bóg – mówił i podkreślił, że Chrystus przynosi prawdziwy pokój. – Niech to będą Święta pełne pokoju, radości i życzliwości. Na Nowy Rok życzmy sobie tego, co tak ważne jest dla rozwoju naszej Ojczyzny, modląc się słowami dostojnej kolędy: „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę swą siłą. Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami”. Także nasz cudowny, królewski Kraków. Szczęść Boże! – zakończył.

Krakowianom i zebranym na Rynku turystom, życzenia złożył prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski. – Aby Święta były spokojne, rodzinne, upłynęły w cieple, miłości, bez żadnych kłótni – mówił.

Głos zabrał także wiceprzewodniczący Rady Miasta, Sławomir Pietrzyk – Chciałbym złożyć Państwu życzenia radosnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. (…) Niech Nowy Rok przyniesie realizację wszystkich planów i zamierzeń – powiedział.

Po życzeniach, metropolita krakowski i włodarze miasta zeszli ze sceny i łamali się opłatkiem z uczestnikami spotkania.

IMG_9782

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE