STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI: CHRYSTUS JEST GWARANTEM, ŻE OJCIEC WEŹMIE W OBRONĘ TYCH, KTÓRZY MODLĄ SIĘ DO NIEGO DNIEM I NOCĄ

Abp Marek Jędraszewski: Chrystus jest gwarantem, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do niego dniem i nocą

- Jest z nami Chrystus i On jest gwarantem tego, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do Niego dniem i nocą. Modlą się, to znaczy trwają przy Nim pełni wiary i miłości, którzy błagają o pomoc nie swoim wielomówstwem, ale tym, że pogłębiają w sobie poczucie tego, że są Jego dziećmi – mówił abp Marek Jędraszewski po zakończeniu wieczornej modlitwy różańcowej w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
We wtorek o godz. 20.30 modlitwie różańcowej w intencji chorych na COVID-19, zmarłych, pracowników służby zdrowia oraz władz państwowych i samorządowych przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W czasie nabożeństwa skorzystano z rozważań św. Jana Pawła II, który wielokrotnie modlił się w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3.

Po zakończeniu różańca odśpiewano Apel Jasnogórski, a abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że w ten sposób włączono się w modlitwę całego narodu, wielu wspólnot, które o tej porze jednoczą się w kaplicach i w domach prosząc Boga „o pomoc, o ratunek, o pokój dla naszych serc”.

Arcybiskup odwołał się do dwóch fragmentów Ewangelii wg św. Marka i św. Łukasza, w których kroczący po jeziorze Jezus mówi do wystraszonych uczniów: „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!” (Mk 6,50) oraz wykłada naukę o wytrwałej modlitwie: „A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę (Łk 18, 7-8).

– Jest z nami Chrystus i On jest gwarantem tego, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do Niego dniem i nocą. Modlą się, to znaczy trwają przy Nim pełni wiary i miłości, którzy błagają o pomoc nie swoim wielomówstwem, ale tym, że pogłębiają w sobie poczucie tego, że są Jego dziećmi. Jest z nami, uczy nas o Ojcu, wzywa do wiary – mówił arcybiskup.

– Kończymy tę modlitwę odwołaniem do słów Pana Jezusa, by trwać nadal na modlitwie, by prosić o coraz bardziej głęboką wiarę dla nas i żeby dzięki tej wierze zostały wysłuchane nasze modlitwy o ustanie pandemii, o powrót do normalnego życia, do tego, byśmy mogli się spotykać ze sobą bez ograniczeń, a przede wszystkim żebyśmy byli ocaleni od choroby i nieszczęść. Prośmy Pana Boga o to jeszcze dziś i w kolejnych dniach tego szczególnego Wielkiego Postu, który dał nam Pan – zakończył metropolita krakowski.

Po błogosławieństwie odśpiewano jeszcze Suplikacje.

Modlitwa transmitowana była na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE