STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI NA SESJI PLENARNEJ KONGREGACJI DS. EDUKACJI KATOLICKIEJ

Abp Marek Jędraszewski na sesji plenarnej Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej

W dniach od 17 do 20 lutego abp Marek Jędraszewski uczestniczył w Watykanie w sesji plenarnej Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, której metropolita krakowski jest członkiem.

Abp Marek Jędraszewski na sesji plenarnej Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej

Z uczestnikami sesji plenarnej Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej spotkał się papież Franciszek. Ojciec Święty mówił o edukacji, która jest dynamicznym procesem prowadzącym do wzrostu i pełnego rozwoju człowieka. Zwrócił uwagę na kilka charakterystycznych elementów edukacji. Jednym z nich jest wychowanie do otwartości. Innym – wychowanie do pokoju. Potrzeba bowiem ludzi, którzy będą jego budowniczymi – podkreślił papież. Wskazał, że sami młodzi podkreślają, iż nadzieja nie jest utopią, a pokój jest zawsze możliwy.

Papież przypomniał, że 14 maja odbędzie się w Rzymie spotkanie na rzecz globalnego paktu edukacyjnego. „To apel skierowany do tych, na których spoczywa odpowiedzialność polityczna, administracyjna, religijna i wychowawcza, aby stworzyli «wioskę edukacyjną». Nie chodzi o napisanie nowych programów, ale o zrobienie wspólnego kroku dla większego zaangażowania, wraz z młodymi, w odnowienie edukacji bardziej otwartej i włączającej, zdolnej do cierpliwego słuchania, konstruktywnego dialogu i wzajemnego zrozumienia” – podkreślił Franciszek na audiencji dla uczestników sesji plenarnej Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Abp Marek Jędraszewski jest członkiem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Metropolita krakowski w ramach Konferencji Episkopatu Polski kieruje Radą Naukową, która troszczy się o właściwe funkcjonowanie uczelni kościelnych i wydziałów teologicznych oraz innych wydziałów nauk kościelnych na uczelniach państwowych.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE