STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI PODCZAS GÓRALSKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ: UCZMY SIĘ EWANGELII ŻYCIA

Abp Marek Jędraszewski podczas Góralskiej Drogi Krzyżowej: Uczmy się Ewangelii Życia

– Uczmy się Ewangelii Życia. Uczmy się miłości, której nauczył nas Pan Jezus, biorąc swój krzyż i wzywając każdą i każdego z nas, byśmy brali swe krzyże i za Nim zdążali drogą solidarności, drogą miłości Boga i bliźniego – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Góralskiej Drogi Krzyżowej w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Spytkowicach koło Chabówki.

Arcybiskup przypomniał, że rozważania drogi krzyżowej były oparte na encyklice św. Jana Pawła II „Evangelium Vitae”. Zauważył, że niektóre środowiska w Polsce dążą do tego, żeby młode dziewczyny mogły korzystać z tabletki „dzień po”, a także do aborcji na życzenie, co ma prowadzić do ustanowienia tzw. pełnej wolności dla każdej kobiety. Podkreślił, że życie małżeńskie i rodzinne polega na solidarności, która jest wspólnym noszeniem brzemion. – Potrzebujemy się nawzajem. Potrzebujemy miłości – dodał.

Mówił, że wsłuchując się w rozważania drogi krzyżowej dziękował Bogu za wielkiego, świętego Polaka – papieża Jana Pawła II, który był wielkim miłośnikiem życia. – Uczmy się Ewangelii Życia. Uczmy się miłości, której nauczył nas Pan Jezus, biorąc swój krzyż i wzywając każdą i każdego z nas, byśmy brali swe krzyże i za Nim zdążali drogą solidarności, drogą miłości Boga i bliźniego – podkreślił. Zauważył, że za dziewięć lat przypada rok odkupienia, dwa tysiące lat po śmierci Zbawiciela na krzyżu, a nadchodzący Wielki Tydzień będzie początkiem wielkiej nowenny przygotowania do tych ważnych obchodów. Zachęcił zebranych, by wydarzenia związane z tajemnicą odkupienia przeżywali w duchu miłości i byli razem z cierpiącym Chrystusem. – Starajmy się zatem moi drodzy – to moje głębokie życzenie, jak najpiękniej przeżyć Wielki Tydzień zaczynający się dziś i Triduum Paschalne – dodał.

– Dziękujemy ci księże arcybiskupie za to, że serce Kościoła zostało przez Ciebie otwarte dla nas na oścież. Dziękujemy za Twoje serce, które wielką miłością ogarnia każdego z nas – powiedział na zakończenie proboszcz, ks. Jan Gacek i poprosił metropolitę o pasterskie błogosławieństwo.

Góralska Droga Krzyżowa w Spytkowicach 24.03.2024 r.