STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI PODCZAS WIGILII DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY: BĄDŹCIE ŚWIADKAMI CHRYSTUSOWEJ MOCY!

Abp Marek Jędraszewski podczas wigilii duszpasterstwa młodzieży: Bądźcie świadkami Chrystusowej mocy!

- Niech Pan Jezus błogosławi Wam wszystkim, Waszej młodości, Waszej ufności patrzenia w przyszłość, która sprawia, że żadne burze i żadne niepokoje nie są w stanie Was złamać – mówił abp Marek Jędraszewski do zgromadzonych podczas wigilii Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Abp Marek Jędraszewski podczas wigilii duszpasterstwa młodzieży: Bądźcie świadkami Chrystusowej mocy!

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w katedrze na Wawelu z przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju. Po jej zakończeniu abp Marek Jędraszewski przeszedł wraz z przedstawicielami Duszpasterstwa Młodzieży, Rady Młodzieży, Dekanalnych Liderów i Duszpasterzy, jak również moderatorami ruchów młodzieżowych, działających w Archidiecezji, na pobliską barkę.

Abp Marek Jędraszewski skierował do uczestników spotkania i towarzyszących im kapłanów życzenia świąteczne, apelując przy tym, aby nie ustawali w modlitwie i nieustannie budowali swoje życie na fundamencie, jakim jest Chrystus. – Życzę Wam wszystkim, moi drodzy, z całego serca, byście byli świadkami Chrystusowej mocy, poprzez trwanie w Nim – podkreślał abp Jędraszewski.

Łamiąc się z młodymi opłatkiem, metropolita życzył, aby Chrystus – Ten który jest i który przychodzi – towarzyszył wszystkim również wtedy, gdy przeżywać będą Wigilię w gronie swoich najbliższych.

– W święta Bożego Narodzenia siada się przy stole z rodziną, aby przychodzący Jezus mógł wejść także w nasze relacje i je budować swoim pokojem – mówił ks. Marcin Filar, nowopowołany zastępca duszpasterza młodzieży. – Spotkanie opłatkowe młodzieży z duszpasterzami i Księdzem Arcybiskupem to dla mnie przede wszystkim czas budowania więzi. Czas, w którym mogliśmy przypomnieć sobie, że chociaż w ciągu roku widzimy się rzadko, to przecież działamy wspólnie i w tym samym celu – dodał ks. Filar.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE