STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI Z WIZYTĄ U NAJSTARSZEJ MIESZKANKI KRAKOWA

Abp Marek Jędraszewski z wizytą u najstarszej mieszkanki Krakowa

109-letnią panią Wandę Szajowską w jej mieszkaniu na krakowskim Salwatorze odwiedził abp Marek Jędraszewski.

Abp Marek Jędraszewski z wizytą u najstarszej mieszkanki Krakowa

Powodem wizyty metropolity krakowskiego w domu pani Wandy Szajowskiej były niedawno obchodzone 109. urodziny lwowianki, która od 1944 r. mieszka w Krakowie.

Pani Wanda przywitała abp Marka Jędraszewskiego przy fortepianie – jest absolwentką lwowskiego konserwatorium muzycznego; już w Krakowie ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i pracowała jako nauczyciel muzyki w Eksperymentalnym Studium Gry na Fortepianie przy ul. Gołębiej. Zdaje się, że jest najstarszą grającą pianistką na świecie…

Przy urodzinowym stole, przy herbacie i ciastku, obok Jubilatki i arcybiskupa zasiedli także państwo Halina i Andrzej Roszkowscy przyjaciele pani Wandy i jej opiekunki – panie Zofia i Danuta. Pani Wanda wspominała swoje lwowskie czasy – m.in. szkołę prowadzoną przez siostry Sacré Coeur, w której profesorowie nauczali po polsku i francusku czy bale w Kasynie Szlacheckim gdzie tańczyła walca bostona.

Wanda Szajowska z d. Zarzycka urodziła się 12 lutego 1911 r. Jest najstarszą żyjącą Małopolanką i jedną z najstarszych Polek.

IMG_8227


Historię pani Wandy Szajowskiej przed rokiem opisała m.in. Maria Fortuna-Sudor na łamach tygodnika „Niedziela”.


Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE