STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI ZAPRASZA NA PIELGRZYMKĘ KAPŁANÓW ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na Pielgrzymkę Kapłanów Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej

- Pielgrzymując do tego czcigodnego miejsca, chcemy prosić naszego Pana, przez wstawiennictwo Jego i naszej Matki, o te łaski dla nas, kapłanów, które są potrzebne w codziennym posługiwaniu ku chwale Boga w Trójcy Jedynego i pożytkowi duchowemu wiernych, a szczególnie o wiarę - tymi słowami abp Marek Jędraszewski zaprasza na Pielgrzymkę Kapłanów Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 14 marca.

Kraków, dnia 10 lutego 2020 r.

Drodzy Księża,

Bardzo serdecznie zapraszam na pielgrzymkę kapłanów naszej Archidiecezji do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 14 marca 2020 roku. Pielgrzymując do tego czcigodnego miejsca, chcemy prosić naszego Pana, przez wstawiennictwo Jego i naszej Matki, o te łaski dla nas, kapłanów, które są potrzebne w codziennym posługiwaniu ku chwale Boga w Trójcy Jedynego i pożytkowi duchowemu wiernych, a szczególnie o wiarę. Musimy pamiętać, że „sukces apostolski” każdego głosiciela Ewangelii i jego wpływ na innych zależy od jego wiary. Naszym kapłańskim zadaniem jest nie tylko udzielanie sakramentów, ale także rozpalanie wiary i bycie jej świadkiem. Kapłan będzie prowadził dusze do Boga w takim stopniu, w jakim sam wierzy i w jakim oddał swoją wolność Bogu na wzór Maryi.

W duchu odpowiedzialności za siebie nawzajem będziemy też prosić o przebaczenie grzechów i zaniedbań naszych braci w kapłaństwie, które szkodzą wspólnocie Kościoła i przyczyniają się do osłabienia wiary naszych braci i sióstr. Wspólne celebrowanie Najświętszej Ofiary naszego Pana i Mistrza będzie dla nas znakiem, że wszyscy jesteśmy wezwani, aby zawsze i wszędzie być świadkami Jezusa Chrystusa.

Błogosławię na trud kapłańskiego posługiwania, i życzę sił ciała i ducha oraz radości w służbie dla naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Arcybiskup Metropolita Krakowski
†Marek Jędraszewski


Plan Pielgrzymki Kapłanów do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 14 marca 2020 r.

  • 10.30 – Konferencja o. dra hab. Mariana Zawady, przeora Klasztoru Karmelitów w Krakowie przy ul. Rakowickiej,
  • 11.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, przygotowanie do Eucharystii,
  • 12.15 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego,
  • 13.15 – Obiad u Ojców Bernardynów.
ZOBACZ TAKŻE