STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP STANISŁAW GĄDECKI PROSI O MODLITWĘ W INTENCJI POKOJU NA UKRAINIE

Abp Stanisław Gądecki prosi o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie

W związku z apelem Przewodniczącego KEP Abp. Stanisława Gądeckiego o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski poleca, aby w najbliższych dniach we wszystkich kościołach i kaplicach podczas Mszy św. odśpiewać suplikacje oraz przedstawiać Bogu tę intencję w codziennych nabożeństwach parafialnych i modlitwach osobistych.

– Najserdeczniej upraszam wszystkich księży w całej Polsce za pośrednictwem księży biskupów o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie – powiedział abp Stanisław Gądecki. „Proszę o to, ażeby w niedzielę, ale też i w dni powszednie odśpiewać suplikację i modlić się w tej intencji, która jest bardzo bliska sercu Polaków, i która jest bardzo potrzebna ze względu na czas, w jakim w tej chwili żyjemy – dodał.

BP KEP