STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „ADWENT SŁOWEM PISANY”, CZYLI COŚ DLA MIŁOŚNIKÓW HISTORII I … KALIGRAFII

„Adwent słowem pisany”, czyli coś dla miłośników historii i … kaligrafii

Po co nam wieńce adwentowe i roratnie lampiony? Skąd się wzięły i od kiedy są nieodłączną częścią oczekiwania na Boże Narodzenie? „Adwent słowem pisany” to propozycja, dla tych którzy zainteresowani są historią, kulturą i … kaligrafią.
„Adwent jest potrzebny” – to motto towarzyszyć będzie rozważaniom „Dobrej Nowiny EXTRA”, które w tym roku – jako dłuższe refleksje nad niedzielną Ewangelią – stanowić będą formę adwentowych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej. W każdą sobotę o godz. 17.07 ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia uświadamiać będą nam wagę czasu oczekiwania na Boże Narodzenie.

O znaczeniu symboli, związanych z Adwentem w każdy poniedziałek o godz. 18.00 opowiadać będzie z kolei ks. Michał Mroszczak, notariusz Kurii Metropolitalnej w Krakowie, a prywatnie miłośnik historii, kultury i …. kaligrafii.

Po co nam wieńce adwentowe i roratnie lampiony? Skąd się wzięły i od kiedy są nieodłączną częścią oczekiwania na Boże Narodzenie? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź znajdą słuchacze poniedziałkowego podcastu, który dostępny będzie na platformie Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Adwentowe opowieści dopełnią internetowe warsztaty kaligrafii. W każdą środę o godz. 18.00 widzowie zaproszeni zostaną do pracowni kaligraficznej ks. Mroszczaka, gdzie poznają podstawy sztuki pięknego pisania. Filmy instruktażowe dostępne będą na kanale You Tube Archidiecezji Krakowskiej.

Wszystko po to, aby przez historię dotrzeć sens gestów i przedmiotów, które towarzyszą nam w oczekiwaniu na uroczystość Narodzenia Pańskiego, ale też znaleźć w nim czas dla siebie poprzez wyciszenie i ćwiczenie cierpliwości.

Zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 18.00. Zachęcamy też do śledzenia mediów społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej, gdzie będzie można dowiedzieć się jeszcze więcej o kaligrafii i jej tajnikach.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

ZOBACZ TAKŻE