STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE OD CARITAS SĄ JUŻ NA MIEJSCU!

Agregaty prądotwórcze od Caritas są już na miejscu!

2 potężne agregaty prądotwórcze wysłane przez krakowską Caritas są już w miejscach docelowych. Jeden z nich dotarł do szpitala w Wozneseńsku w obwodzie Mikołajowskim w Ukrainie. W tym szpitalu ratowane jest życie setek ludzi, dotkniętych skutkami wojny. Drugi agregat zasili schronisko dla ludności cywilnej uciekającej przed atakami wojennymi, które działa przy parafii w Żytomierzu.

Agregaty zostały wysłane z magazynu Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Brzegach kolejnym TIR-em z pomocą humanitarną. Współpracując z ukraińską diecezjalną Caritas przekazaliśmy żywność, koce, śpiwory, łóżka, łózka polowe, materace i odzież.

W ubiegłym roku wysłaliśmy w głąb Ukrainy ok. 50 tirów i 350 samochodów dostawczych, które przewiozły do Ukrainy ponad 2 tysiące ton pomocy. W transportach tych przekazano żywność, odzież, koce, śpiwory, leki, środki opatrunkowe, apteczki pierwszej pomocy, środki higieniczne, kosmetyczne, środki czystości, sprzęt medyczny, łóżka, materace, aparat USG i 21 agregatów prądotwórczych. Pomoc była wysyłana w konkretne miejsca, w odpowiedzi na prośby kierowane do naszej Caritas.

Diecezjalna zbiórka ogłoszona przez metropolitę krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie i wpłaty na konto Caritas przyniosły ok. 7 mln zł, które już przeznaczyliśmy na pomoc uchodźcom.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym ta pomoc wciąż jest możliwa!

Zobacz podsumowanie ubiegłorocznej pomocy dla Ukrainy, udzielonej przez krakowską Caritas.

Agnieszka Homan | Caritas Archidiecezji Krakowskiej