STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA ULICAMI KRAKOWA

Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa

W niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. ulicami Krakowa przejdzie po raz kolejny Akademicka Droga Krzyżowa pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiwgo. Wędrowanie śladami Chrystusa będzie poszukiwaniem wagi życiowych decyzji w perspektywie krzyża.

Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa

„Droga to pewna odległość, która ma jakiś początek i koniec. Droga to naznaczenie pewnego celu, bowiem każda z nich gdzieś prowadzi. Z kolei Droga Krzyżowa to propozycja całożyciowa Mistrza z Nazaretu. Ta droga Mesjasza ma być moją drogą, która w konsekwencji prowadzi do Boga”.

Tymi słowami Biskupa Janusza Mastalskiego, autora tegorocznych rozważań,  rozpoczniemy Centralną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Starego Miasta Krakowa. Wędrowanie śladami Chrystusa będzie poszukiwaniem wagi życiowych decyzji w perspektywie krzyża.

Zapraszam na kolejne wielkopostne zamyślenia w drodze. Tradycyjnie już w V Niedzielę Wielkiego Postu, która w tym roku przypada 7 kwietnia, o godzinie 20:30 wyruszymy spod Kościoła Uniwersyteckiego Świętej Anny, a zakończymy pod Oknem Papieskim. Nabożeństwu będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski.

W miarę możliwości proszę o zabranie ze sobą świec.

 

Ks. Dariusz Talik | Duszpasterz Akademicki Archidiecezji Krakowskiej
Fot. Łukasz Kaczyński

Galeria

ZOBACZ TAKŻE