STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA WSPIERA KAMPANIĘ „ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ W KRAKOWIE”

Archidiecezja Krakowska wspiera kampanię „Zostań rodziną zastępczą w Krakowie”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Archidiecezja Krakowska wspiera kampanię promocyjną „Zostań rodziną zastępczą w Krakowie”. W najbliższe niedziele w krakowskich kościołach w czasie ogłoszeń parafialnych będą odczytywane informacje na ten temat.

Archidiecezja Krakowska wspiera kampanię „Zostań rodziną zastępczą w Krakowie”

– Dzieci kierowanych do pieczy jest wiele, a rodzin zastępczych niestety brakuje – informuje Witold Kramarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie i zaznacza, że rodzina zastępcza utrzymuje stały kontakt z rodziną biologiczną, a pracownicy MOPS-u podejmują szeroki zakres działań, aby poprawiając funkcjonowanie rodziców biologicznych stworzyć szanse powrotu dziecka na łono rodziny.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie od kilku lat prowadzi kampanię promocyjną „Zostań rodziną zastępczą w Krakowie”. W tym roku działania promocyjne prowadzone będą jeszcze szerzej, gdyż ustawodawca założył rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej w miejsce pieczy instytucjonalnej. Stąd m.in. prośba do proboszczów o umieszczenie stosownej informacji w ogłoszeniach parafialnych. Archidiecezja Krakowska pozytywnie odpowiedziała na prośbę MOPS-u i wierni w krakowskich kościołach w najbliższe niedziele usłyszą informacje dot. rodzin zastępczych.

Zainteresowani pełnieniem funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej proszeni są o kontakt z Zespołem ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej: ul. Piłsudskiego 29, tel. 12 422 29 94, 12 431 07 15 (informacja dotyczy wyłącznie rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków).

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE