STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ARCYBISKUP POBŁOGOSŁAWIŁ NOWY SPRZĘT MEDYCZNY DLA SPZOZ MSWIA W KRAKOWIE

Arcybiskup pobłogosławił nowy sprzęt medyczny dla SPZOZ MSWiA w Krakowie

Metropolita krakowski Marek Jędraszewski brał udział w uroczystości przekazania sprzętu medycznego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Krakowie. Arcybiskup poświęcił nową kaplicę szpitalną i specjalistyczny sprzęt medyczny , w tym trzy karetki.

Arcybiskup pobłogosławił nowy sprzęt medyczny dla SPZOZ MSWiA w Krakowie

– Wyrażam radość, że to wydarzenie przypada w uroczystość św. Józefa, opiekuna Najświętszej Maryi Panny i Pana Jezusa, a także tych, którzy z wielkim zaangażowaniem i z poczuciem odpowiedzialności, tworzą życie.

Metropolita zaznaczył, że święty Józef uratował życie swoich najbliższych z rąk Heroda i dbał o Świętą Rodzinę na co dzień. Przed błogosławieństwem, wyraził nadzieję, że wszyscy pracownicy i pacjenci szpitala będą się cieszyć nowymi siłami fizycznymi i duchowymi.
– Dziękuję za życzliwość i tę piękną uroczystość. Raz jeszcze, pragnę polecić cały szpital Opiekunowi Kościoła Świętego – świętemu Józefowi, który potrafi zatroszczyć się o wszystkich, którzy u niego szukają pomocy.

W szpitalnej kaplicy znajdują się relikwie św. Jana Pawła II. Świątynia ma być otwarta dla pacjentów przez całą dobę.

FOTORELACJA

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Poświęcenie sprzętu medycznego i kaplicy w szpitalu MSWiA w Krakowie

ZOBACZ TAKŻE