STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ARCYBISKUP SYRYJSKIEGO ALEPPO ODWIEDZIŁ KRAKÓW

Arcybiskup syryjskiego Aleppo odwiedził Kraków

Abp Jean-Clément Jeanbart z Syrii swoim świadectwem dzielił się m.in. podczas niedzielnych Mszy św. w krakowskich kościołach.

Arcybiskup syryjskiego Aleppo odwiedził Kraków

Jak tłumaczył w trakcie Mszy św. w kościele  św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303, w poprzednich latach w Syrii potrzebna była przede wszystkim pomoc humanitarna. – Od czasu wyzwolenia Aleppo nasze działania poszły w kierunku pomocy ludziom, aby mogli się lepiej przygotować na przyszłość – wyjaśniał.

– W obliczu exodusu, który nęka naszą chrześcijańską wspólnotę i pozbawia nas wielu ludzi, musieliśmy podjąć szczególne działania w zakresie edukacji i szkolenia nowego pokolenia, które Pan łaskawie utrzymał z nami – opowiadał abp Jeanbart. – Naszym celem jest dać wiernym, którzy pozostali w Aleppo, radość, optymizm i nadzieję na lepszą przyszłość, a także powody, by wierzyć w lepsze jutro, do którego wszyscy dążą – podkreślił.

Zaznaczył jednak, że przyszłość chrześcijan w Syrii wciąż jest niepewna. – Broń nas od tego, Boże, ale obecna sytuacja może zadać śmiertelny cios naszej obecności i naszej misji apostolskiej – mówił abp Jeanbart. – Jeśli wojna będzie trwała, jeśli pokój nie zostanie przywrócony na ulicach i w naszych sercach, wszystkie nasze nadzieje mogą zostać utracone, co doprowadzi do niedoli wszystkich Syryjczyków, zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów – mówił, apelując o dalszą pomoc.

Abp Jeanbart podczas swojego pobytu w stolicy Małopolski odwiedził m.in. sanktuaria św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia. Wziął również udział w spotkaniu charytatywnym. Do Polski przyjechał na zaproszenie Rycerzy Kolumba.

 
Miłosz Kluba | krakow.gosc.pl
Fot. Miłosz Kluba

 

ZOBACZ TAKŻE