STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ARCYBRACTWO MIŁOSIERDZIA: ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I PROGRAM TALONOWY

Arcybractwo Miłosierdzia: zbiórka żywności i program talonowy

W akcję pomocy Przyjaciołom z Ukrainy włączyło się krakowskie Arcybractwo Miłosierdzia. Codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00, do siedziby Arcybractwa przy ul. Siennej 5 można przynosić długoterminową żywność oraz środki czystości. Zostaną one rozdysponowane wśród osób uciekających przed wojną na Ukrainie oraz osób i organizacji, które zdecydowały się przyjąć uchodźców pod swój dach.
Organizatorzy proszą, żeby przynosić następujące produkty spożywcze: makaron, ryż, kasza, cukier, gorące kubki, dżemy, pasztety, konserwy, pieczywo chrupkie, przetwory w słoikach, odżywki dla dzieci: kaszki, zupki, mleko w proszku, herbata, kawa, słodycze.

Ponadto można przynosić środki czystości w postaci żeli pod prysznic, szamponów, mydeł, szczoteczek i past do zębów, maszynek do golenia, kremów, balsamów, papieru toaletowego, ręczników kuchennych, chusteczek higienicznych oraz nawilżanych, akcesoriów do opieki nad dziećmi, pampersów, podkładów, podpasek itd.

Jednocześnie Arcybractwo Miłosierdzia prosi, żeby nie przynosić ubrań ani pościeli oraz żywności z krótką datą ważności. – Wychodząc naprzeciw zgłaszanym potrzebom, chcielibyśmy, żeby nasza pomoc dotarła zarówno do samych uchodźców przybywających do Krakowa, jak i do osób tutaj na miejscu, które zdecydują się ugościć w swoim domu Przyjaciół z Ukrainy – mówi Jakub Kwaśnik, kierownik działu pomocowego Arcybractwa Miłosierdzia.

Arcybractwo Miłosierdzia, wraz z Kuchnią św. Brata Alberta Caritas Archidiecezji Krakowskiej, zlokalizowaną na ul. Dietla 48, oraz Spółdzielnią Socjalną Równość, która mieści się na ul. Bernardyńskiej 3, będzie w najbliższych dniach uruchamiać również program wydawania posiłków dla osób potrzebujących z Ukrainy. Obiady będą wydawane na podstawie specjalnych talonów, które już niedługo będą dystrybuowane zarówno przez Caritas jak i Arcybractwo.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE