STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BĄDŹ CIERPLIWY AŻ DO ŚMIERCI – KS. KAZIMIERZ SKWIERAWSKI

Bądź cierpliwy aż do śmierci – ks. Kazimierz Skwierawski

Polecamy książkę "Bądź cierpliwy aż do śmierci " ks. Kazimierza Skwierawskiego o Bł. Michale Giedroyciu.

Błogosławiony Michał Giedroyć od dzieciństwa był fizycznie niepełnosprawny, utracił władzę w nodze i całe życie przy chodzeniu podpierał się kulą. Ta okoliczność, jak również bardzo niski wzrost, wpłynęły na jego psychikę. Choć nie izolował się od otoczenia, poszukiwał raczej samotności. W domu rodzinnym praca, nauka i modlitwa (szczególnie wyrażająca się w nabożeństwie do Jezusa Ukrzyżowanego) ukształtowały jego osobowość. W wieku dojrzałym poprosił o przyjęcie do Zakonu Kanoników Regularnych, którego klasztor znajdował się także niedaleko rodzinnych Giedroyci.

Wydawnictwo św. Stanisława BM

STRONA O BŁ. MICHALE GIEDROYCIU