STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BARKĄ NA MISJE

bArką na misje

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w misyjno-ewangelizacyjnym wydarzeniu zatytułowanym „bArką na misje”, które zostało zorganizowane z okazji Światowej Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego w Archidiecezji Krakowskiej pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”.

bArką na misje

Wydarzenie centralne będzie miało miejsce 23 października 2021 roku (sobota)  w Krakowie na barce Aquarius przy Bulwarze Czerwińskim na Wiśle (przy moście Dębnickim). Planowane jest rozpoczęcie Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Tadeusza Dziedzica o godz. 12:00. Następnie od godz. 14:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem poprowadzonym przez Wspólnotę Jaspis. Za pozwoleniem właścicielki barki Aquarius, Najświętszy Sakrament będzie wystawiony na statku, którym wraz z o. Augustynem Spasowiczem OCist i innymi kapłanami przepłynie od Mostu Dębnickiego do kładki Bernatka i z powrotem. Na ołtarzu obecne będą relikwie pierwszego stopnia błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej – Patronki Dzieła Współpracy Misyjnej w Polsce

Wydarzenie towarzyszy innym atrakcjom związanym z Tygodniem Misyjnym, którego cel nadrzędny jest określony przez młodzież ze Wspólnoty Jaspis – „Gdy uda się zapalić iskrę chociaż w jednym przechodzącym obok sercu, to będzie olbrzymi sukces!”.

– We współpracy z misjonarzami połączonymi z ich świadectwami, pragniemy głównie ukazać siłę i ważność budowania głębokiej relacji między ludźmi oraz naświetlić działania Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Zapraszamy Kapłanów i Misjonarzy do koncelebry Mszy świętej oraz dania świadectwa o pracy misyjnej – pisze w swoim liście ks. Tadeusz Dziedzic, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Przewidywany zasięg przedsięwzięcia jest lokalny, jednak w szerszym rozumieniu chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, szczególnie do tych spontanicznie spotkanych na bulwarze, do których wychodzimy. Inicjatywa kierowana jest do wszystkich ludzi, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu.

Program ogólny „bArką na misje”

18 października (wtorek) godz. 17.00 – spotkanie Wolontariuszy w Wydziale Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

23 października 2021 (sobota) – godz. 10.00 – 20.00

10.00 – 11.30 – Spotkania z Misjami

12.00 – Msza Święta na bArce Aquarius przy moście Dębnickim

14.00 – 16.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu na płynącym statku

Modlitwa Uwielbienia

16.00 – 20.00 – Spotkania z Misjami

„Poznaj świat bez domysłów”

24 października – (niedziela) – godz. 10.00 – 20.00 – „Świat – realne potrzeby”

25-29 października – (pon.-pt.) – godz. 10.00 – 20.00 – Spotkania z Misjami na bArce dla dorosłych, dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu dnia i godziny spotkania. Telefon do kontaktu: s. Bożena 668 688 096

Coś dla szkół!

Wydarzeniu towarzyszyć będą misyjne wystawy egzotycznych eksponatów, prezentacje i filmy o pracy Misjonarzy, konkursy, nauka piosenek w różnych językach krajów misyjnych, warsztaty kultury indyjskiej, afrykańskiej i peruwiańskiej. A nade wszystko Rejs po Wiśle „statkiem z Tadkiem” za promocyjną kwotę z dochodem na misje.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE