STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BEZPŁATNA TELEFONICZNA SPECJALISTYCZNA POMOC W PORADNI FUNDACJI TOWARZYSZENIA RODZINIE

Bezpłatna telefoniczna specjalistyczna pomoc w Poradni Fundacji Towarzyszenia Rodzinie

W związku z sytuacją epidemii Fundacja Towarzyszenia Rodzinie uruchomiła bezpłatną telefoniczną pomoc specjalistyczną dla mieszkańców Archidiecezji Krakowskiej pod numerami telefonu 12 260 75 13 i 12 260 75 14.
Sytuacja epidemiczna i doświadczanie każdego dnia dużej ilości negatywnych wiadomości, niekorzystnie wpływa na dobrostan psychiczny wszystkich osób. W takich okolicznościach może pojawiać się poczucie lęku, osamotnienie, stres. Trudności i kryzysy z którymi osoba radziła sobie dotychczas, w nowych okolicznościach mogą wymagać pomocy specjalisty.

W związku z sytuacją epidemii Fundacja Towarzyszenia Rodzinie 30 marca uruchomiła bezpłatną telefoniczną pomoc specjalistyczną dla mieszkańców Archidiecezji Krakowskiej.

Pod numerem telefonu 12 260 75 13 psycholog pełni dyżur telefoniczny od poniedziałku do środy w godz. 17.00-20.00, a w piątek w godz. 9.00-13.00. Duszpasterz odbiera telefony we czwartki w godz. 17.00-20.00. A z doradcą rodzinnym można się skontaktować we wtorki w godz. 9.00-13.00 i piątki w godz. 14.00-18.00.

Dzwoniąc z kolei pod numer 12 260 75 14 można skorzystać z pomocy terapeuty uzależnień (środa godz. 17.00-20.00), poradnictwa laktacyjnego (wtorek i piątek godz. 10.00-13.00) czy trenera rozwoju osobistego, który wspiera w rozwoju umiejętności interpersonalnych i osobistych zasobów w radzeniu sobie z trudnościami (wtorek i piątek w godz. 13.00-15.00).

Poradnia Towarzyszenia Rodzinie świadczy pomoc m.in. w obszarach:

 • kryzys rodzinny, małżeński,  (zdrada, rozpad związku, rozwód),
 • przemoc domowa,
 • przemoc seksualna (nadużycia seksualne, gwałty),
 • utrata, żałoba,
 • choroba własna lub bliskiej osoby,
 • doświadczenie przestępstwa,
 • uzależnienia,
 • inne sytuacje trudne lub kryzysowe,
 • poradnictwo laktacyjne,
 • poradnictwo w zakresie rozpoznawania płodności,
 • poradnictwo duszpasterskie.

Fundacja została powołana 15 czerwca 2019 roku przez abp. Marka Jędraszewskiego, jej misją jest towarzyszenie rodzinom na różnych etapach jej życia oraz w tych sytuacjach, które stają się trudne do przezwyciężenia. Cele statutowe są realizowane przez Poradnię Towarzyszenia Rodzinie znajdującą się przy ul. Faustyny 70 w Krakowie, która rozpoczęła swoją działalność w marcu br. Zadaniem Poradni jest świadczenie pomocy specjalistycznej: psychologicznej, psychoterapeutycznej, mediacyjnej, duszpasterskiej, poradnictwa w rozpoznawaniu płodności oraz laktacyjnego.

Pomoc jest finansowana ze środków Fundacji Towarzyszenia Rodzinie.

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie przyłączyła się do akcji organizowanej przez Samorząd Województwa Małopolskiego “RodzinaRazem – wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, animacyjne dla rodzin”. Stworzona została baza ofert nieodpłatnej pomocy, m.in. terapeutycznej, psychologicznej, animacyjnej, prawnej, duszpasterskiej, z której mogą skorzystać całe rodziny, w każdym czasie. Baza w załączniku poniżej.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin
ZOBACZ TAKŻE