STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BIERZMOWANIE W PARAFII ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO NA RUCZAJU: NIECH WAS PROWADZI MOC DUCHA ŚWIĘTEGO

Bierzmowanie w parafii Zesłania Ducha Świętego na Ruczaju: Niech was prowadzi moc Ducha Świętego

- Weźcie jako wzór swego życia św. Pawła. Biorąc ten wzór męstwa, odwagi i wierności wobec Chrystusa, otwierajcie się na Ducha Świętego, który w głębi waszych sumień będzie mówił co dobre, co złe - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas bierzmowania w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego na Ruczaju w Krakowie.
Metropolita krakowski udzielił sakramentu bierzmowania po raz pierwszy po dłuższej przerwie, która została wymuszona przez epidemię koronawirusa. Podczas Mszy św. dostosowano się do obostrzeń, a młodzież została podzielona na dwie grupy, by zachować wymaganą odległość.

Arcybiskup w homilii przypomniał w jaki sposób Jezus objawił się św. Pawłowi. Po raz pierwszy u bram Damaszku Szaweł doznał objawienia i stracił wzrok. Odzyskał go dopiero, gdy uwierzył w Jezusa i przyjął chrzest. Od tej pory miał ambicję głosić Ewangelię tam, gdzie nikt nie słyszał o Chrystusie. Spotykały go prześladowania lecz wciąż wierny Bogu głosił prawdę.

Po raz drugi Jezus objawił się św. Pawłowi podczas pobytu apostoła w Grecji. Na wieść o tym, że Chrystus zmartwychwstał, wielu ateńczyków nie uwierzyło. W sercu apostoła zaczęły rodzić się rozterki i wtedy ukazał mu się Jezus, który przypomniał mu, że jest przy nim.

W liturgii słowa zostało przywołane trzecie spotkanie św. Pawła z Chrystusem, gdy apostoł został aresztowany i miał być postawiony przed sądem w Rzymie. Jezus powiedział mu, że musi również tam świadczyć o Ewangelii, a On jest z nim. Św. Paweł podczas pobytu w Wiecznym Mieście przebywał przez dwa lata w areszcie domowym, ale nadal nauczał.

Arcybiskup zauważył, że historia św. Pawła jest nadal aktualna. Powiedział, że gdy człowiek zwiąże się z Chrystusem, będzie wciąż odczuwał Jego obecność w swym życiu i przypomniał, że mocą sakramentu bierzmowania Duch Święty zsyła swe dary. – Weźcie jako wzór swego życia św. Pawła. Biorąc ten wzór męstwa, odwagi i wierności wobec Chrystusa, otwierajcie się na Ducha Świętego, który w głębi waszych sumień będzie mówił co dobre, co złe – wskazał metropolita. – Niech was prowadzi moc Ducha Świętego, byście słyszeli w głębi waszych sumień głos Chrystusa”: „Odwagi, ja jestem z Tobą!” – zakończył.

IMG_0201

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

ZOBACZ TAKŻE