STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BLASK NARODZENIA CHRYSTUSA

Blask narodzenia Chrystusa

- Każdy z Państwa przyczynia się do tego, żeby wysławiać Boga na wysokościach przez poczucie wspólnego dobra, które rodzi się w nas, i które trzeba nieść światu, zmieniając jego oblicze - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego dla pracowników krakowskiej kurii.

Metropolita podziękował swoim współpracownikom za pracę na rzecz Archidiecezji. Podkreślił, że w dobie, kiedy Kościół przeżywa rozmaite trudności, a świat żyje tak jakby Boga nie było, potrzebne jest świadectwo ludzi, którzy bronią tego, co święte.

Życzył zgromadzonym Bożego pokoju i radości, aby obdarzać bliźnich odblaskiem tego, co przed wiekami ujrzeli w Betlejem pasterze.

W imieniu wszystkich pracowników głos zabrał Kanclerz Kurii, ks. Tomasz Szopa, który życzył arcybiskupowi, aby czas Świąt wypełniła prawdziwa radość z narodzin Bożego Syna. Zapewnił również metropolitę o modlitwie w jego intencji.

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Opłatek dla pracowników Kurii metropolitalnej w Krakowie | Abp Marek Jędraszewski, 20.12.2018