STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BOLECHOWICE KOŁO KRAKOWA: PAPIEŻ FRANCISZEK PODZIĘKOWAŁ ORGANIZATOROM AKCJI “KOC NA ZIMNĄ NOC”

Bolechowice koło Krakowa: papież Franciszek podziękował organizatorom akcji “Koc na zimną noc”

Najpierw telefonicznie, a potem listownie kard. Konrad Krajewski, w imieniu papieża Franciszka podziękował organizatorom akcji "Koc na zimną noc", która była przeprowadzona w parafii w Bolechowicach koło Krakowa. - Na ręce Mateusza Kozyry, jednego z organizatorów tego przedsięwzięcia, otrzymaliśmy telefon od kard. Konrada Krajewskiego, jałomużnika papieskiego, który w imieniu Ojca Świętego Franciszka przekazał podziękowania każdemu, kto włączył się w tą akcję. Papież Franciszek dowiedział się o nas i o naszej pomocy bezdomnym! Ponadto doszedł list od kard. Krajewskiego, w którym ponownie dziękuje i błogosławi w imieniu Ojca Świętego - mówi KAI ks. Mateusz Podczerwiński, wikary z Bolechowic.Oto pełna treść listu: “Z pozdrowieniami załączam zapewnienie o modlitwie i błogosławieństwo Papieża Franciszka dla uczestników akcji “Koc na zimną noc” i przekazuję różaniec przekazany przez Ojca Świętego dla Młodzieży”.

– Dziękujemy jeszcze raz z całego serca każdemu, kto tak hojnie otworzył serce dla ubogich i bezdomnych. Dziękujemy księdzu proboszczowi, pani dyrektor oraz Szkole w Białym Kościele oraz młodzieży z całego dekanatu i oczywiście Mateuszowi Kozyrze oraz Patrykowi Karczmarzowi za zorganizowanie tej akcji! – podkreśla ks. Podczerwiński.

– Cieszy nas postawa wszystkich księży proboszczów z parafii, które biorą udział w naszej akcji. Dziękujemy im za życzliwość i otwartość na potrzeby najuboższych oraz za aktywizację młodzieży ze swoich parafii, aby “wstali z kanapy” jak nawołuje papież Franciszek i nie stali z założonymi rękami. Jednak najbardziej pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączają się w naszą akcję poprzez przyniesienie podarunków dla ubogich. Gdyby nie ci ludzie nasza zbiórka nie miałaby szans na powodzenie – mówi ks. Podczerwiński.

W akcję “Koc na zimną noc” włączyło się pięć parafii: Bolechowice, Biały Kościół, Bębło-Czajowice, Giebułtów, Kobylany oraz Brzezie. W tych parafiach oraz szkołach należących do tych wspólnot były przeprowadzane zbiórki przez cały Adwent. W czasie kulminacji akcji młodzież segregowała zebrane podarunki i przekazała je potrzebującym oraz braciom albertynom w Krakowie.

Do inicjatywy „Koc na zimną noc” przyłączyły się szkoły podstawowe w Bęble, Białym Kościele, Brzeziu, Bolechowicach, Kobylanach i Wielkiej Wsi. Akcję wspierał także Urząd Gminy Wielka Wieś.

KAI / Bolechowice

ZOBACZ TAKŻE