STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP JANUSZ MASTALSKI LAUREATEM NAGRODY “PRO REDEMPTIONE” 2020

Bp Janusz Mastalski laureatem nagrody “Pro Redemptione” 2020

Biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, ks. bp Janusz Mastalski, został uhonorowany nagrodą  „Pro Redemptione” za zasługi dla formacji kapłańskiej.

W minionym roku Kapituła Nagrody w składzie: ks. bp prof. Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej, o. dr Janusz Sok CSsR, prowincjał redemptorystów, o. dr Piotr Koźlak CSsR, dyr. wyd. „Homo Dei”, ks. dr hab. Bogdan Giemza SDS (PWT Wrocław), ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (UKSW), s. dr hab. Agata Mirek (KUL), ks. prof. Bogusław Migut (KUL), prof. Eugeniusz Sakowicz (UKSW), drogą głosowania mailowego w czerwcu 2020 roku, przyznała nagrody w pięciu kategoriach:

bp Janusz Mastalski
kategoria: troska o formację kapłańską

prof. Bogusław Jasiński
kategoria: długoletnia współpraca z kwartalnikiem Homo Dei

ks. Attila Ádám Honti (Lublin)
kategoria: ewangelizacja młodzieży

Marek Raczkiewicz CSsR (Hiszpania)
kategoria: kapłan pracujący za granicą

ks. prof. Waldemar Chrostowski
kategoria: za dorobek naukowy i świadectwo życia

Nagroda „Pro Redemptione” przyznawana jest od 2014 roku w następujących kategoriach: długotrwała współpraca redakcyjna z Wydawnictwem lub kwartalnikiem „Homo Dei”; propagowanie troski o formację kapłańską; dla młodych teologów i kapłanów, którzy działalnością pisarską przyczyniają się do rozwoju myśli teologicznej lub którzy tworzą i propagują formy ewangelizacji dla młodzieży służące jej duchowemu rozwojowi; za dorobek naukowy i świadectwo życia; dla kapłana pracującego za granicą Polski.

Dotychczasowymi laureatami nagrody byli m.in.: o. Józef Augustyn SJ, prof. Krystian Wojaczek, ks. prof. Krzysztof Pawlina, o. dr Jordan Śliwiński OFMCap., o. prof. Jacek Salij OP, ks. bp dr hab. Paweł Socha, ks. prof. Edward Staniek, ks. dr Krzysztof Wons SDS, o. prof. Celestyn Napiórkowski OFMConv., ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ (Rzym), ks. prof. Marek Starowieyski, ks. Mirosław Cholewa.

Patronat honorowy nad Nagrodą objął abp Wojciech Polak, Prymas Polski i Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Duchowieństwa.

Źródło: homodei.pl