STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP JANUSZ MASTALSKI W BUDZOWIE: „WSZYSTKO JEST MOŻLIWE DLA TEGO, KTO WIERZY”

Bp Janusz Mastalski w Budzowie: „Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy”

Życie łaską, modlitwa i odrzucanie zła – na te trzy elementy postawy, której w życiu współczesnych rodzin oczekuje Jezus Chrystus, wskazywał bp Janusz Mastalski podczas peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie.Na początku homilii biskup przypomniał słowa papieża Franciszka, który w liście do małżonków pisał, że rozpad relacji małżeńskiej jest źródłem wielu cierpień i należy szukać pomocy Jezusa, by rozwiązywać wszelkie konflikty. Bp Janusz Mastalski stwierdził, że zebrani przybyli przed ikonę Świętej Rodziny, by prosić o Bożą pomoc i błogosławieństwo. Wskazał, że współcześnie propaguje się modę na „niewiarę”, która sprawia, że Bóg jest na marginesie życia ludzkiego. Biskup powiedział, że z odczytanej Ewangelii należy przede wszystkim wziąć sobie do serca zdanie „Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy”.

Chrystus mówiąc: „Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy”, oczekuje modlitwy. Musi ona być wypowiadana z przeświadczeniem o jej sile, systematycznie i z pokorą. – Zamiast załamywać ręce i się przesadzanie martwić, trzeba wziąć różaniec do ręki. Może trzeba usiąść i powiedzieć: „Panie, nie daję rady, jest mi tak ciężko, ale mi pomóż!” – powiedział biskup i dodał, że Zbawiciel wymaga zdecydowanej postawy wobec zła. Trzeba odwagi, by powiedzieć dziecku i współmałżonkowi słowa trudnej prawdy. Walka ze złem to przede wszystkim konsekwencja i czujność.

Wszystko sprowadza się do pracy nad sobą i likwidowania tego, co szkodzi. Ojciec Święty mówił, że istnieją grzechy spektakularne i przebiegłe: najgorszym z nich jest pycha, która zaraża. – Niech peregrynacja ikony będzie okazją do refleksji nad swoim życiem, zastanowienia się nad tym co dalej, jak dalej, z kim dalej. Jeśli macie swój rodzinny dom, to pamiętajcie, że trzeba o niego zadbać, bo nie ma nic piękniejszego jak powrót do domu, kiedy ktoś czeka i ktoś kocha – powiedział biskup. Na zakończenie przywołał słowa papieża, który mówił, że człowiek kocha, bo został przebudzony do miłości. – Niech ta ikona Świętej Rodziny nas przebudzi. Bądźmy dla siebie dobrzy, kochający, bo czasy są tak trudne. Czy jest coś piękniejszego jak przytulenie się do kogoś, kogo się kocha? Tego przytulenia i bliskości wam życzę – zakończył bp Janusz Mastalski.

Więcej materiałów z peregrynacji ikony Świętej Rodziny można znaleźć tutaj.

IMG_9563

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Wideo

ZOBACZ TAKŻE