STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP ROBERT CHRZĄSZCZ DO MŁODZIEŻY JADĄCEJ NA ŚDM: TE PRZYGOTOWANIA MAJĄ SPRAWIĆ, ŻEBYŚMY DZIŚ BYLI GOTOWI NA NIEBO

Bp Robert Chrząszcz do młodzieży jadącej na ŚDM: Te przygotowania mają sprawić, żebyśmy dziś byli gotowi na niebo

Nagranie pozdrowień dla gospodarzy w Porto, opracowanie sposobu komunikacji i zbudowanie statku – to tylko niektóre z zadań, z którymi podczas sobotniej gry terenowej zmierzyli się uczestnicy 9. KRoKu do Lizbony. Nasi pielgrzymi są już coraz bliżej wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży.

Bp Robert Chrząszcz do młodzieży jadącej na ŚDM: Te przygotowania mają sprawić, żebyśmy dziś byli gotowi na niebo

Gospodarzami przedostatniego spotkania z cyklu „KRoK do Lizbony” była grupa, która wyjeżdża na ŚDM z Bukowiny Tatrzańskiej, utworzona przede wszystkim z grup młodzieżowych z Bukowiny, Białki Tatrzańskiej oraz Jurgowa, pod przewodnictwem ks. Dawida Wernera. Dzięki gościnności księdza Proboszcza Jana Leśniaka już od południa wiele działo się w pomieszczeniach parafialnych. Korzystając z wolnego dnia i pięknej pogody gospodarze zaprosili przybyłe grupy do udziału w grze terenowej, łączącej zadania sprawnościowe z wiedzą na temat Portugalii i ŚDM – cały czas z widokiem na piękną panoramę Tatr.

Po południu przyszedł czas na Mszę świętą, którą dla pielgrzymów odprawił bp Robert Chrząszcz, z towarzyszącymi mu opiekunami grup wyjeżdżających na ŚDM. Nawiązując do budowniczego zabytkowego kościółka w Bukowinie Tatrzańskiej, zwrócił uwagę młodych na to, że nawet małe dzieła rozpoczynane dzisiaj przez nich, kiedyś będą owocować w życiu wielu ludzi, a ostatecznym celem wszystkich naszych działań jest niebo. – Gdy zapyta się kogoś, czy chce iść do nieba, to nie ma wątpliwości. Ale gdy się zapyta, czy chce iść do nieba dzisiaj, to już zaczyna się poważnie zastanawiać – zauważył biskup i wskazał na to, że przygotowania do ŚDM uczą tego, żeby całe swoje życie przeżyć w gotowości.

W piękny majowy wieczór nie brakło także ogniska przygotowanego przez gospodarzy, podczas którego przybyli podsumowywali dotychczasowe KRoKi, planując już, jak dotrą na ostatni – 23 czerwca w Biskupicach, gdzie abp Marek Jędraszewski oficjalnie pośle pielgrzymów archidiecezji krakowskiej na ŚDM.

ks. Marcin Filar |Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE