STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP ROBERT CHRZĄSZCZ ODWIEDZA OAZĘ RODZIN

Bp Robert Chrząszcz odwiedza Oazę Rodzin

W poniedziałek, 22 rodziny Domowego Kościoła, które przeżywają przy Sanktuarium Św. Józefa w Wadowicach rekolekcje formacyjne 3-go stopnia, spotkały się z bp. Robertem Chrząszczem.

Po krótkiej prezentacji, bp Robert Chrząszcz zaprosił wszystkich do dialogu. W prosty, otwarty i szczery sposób odpowiadał na wszystkie pytania. To z kolei ośmielało uczestników do zadawania kolejnych.

Ksiądz biskup opowiadał o Brazylii, w której posługiwał 15 lat, o swojej relacji z lokalnym Kościołem, i o problemach, z którymi borykają się Brazylijczycy. Podzielił się spostrzeżeniami na temat roli świeckich w Kościele. Zachęcał do odważnego wychodzenia z inicjatywami, które zawsze powinny być poprzedzone modlitwą oraz namysłem, a także do aktywnego działania w porozumieniu z duszpasterzami parafii przy współpracy innych osób oraz wspólnot parafialnych.

Tekst i zdjęcia: uczestnicy rekolekcji