STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP ROBERT CHRZĄSZCZ ODWIEDZIŁ OAZĘ LATOROŚLE Z NOWEGO BIEŻANOWA

Bp Robert Chrząszcz odwiedził Oazę Latorośle z Nowego Bieżanowa

Młodzi z Ruchu Światło - Życie, działającego przy Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie - Nowym Bieżanowie w czasie Wielkiego Postu zwyciężyli w quizie wiedzy o kościołach stacyjnych, organizowanym przez Archidiecezję Krakowską. Nagrody i pamiątkowy dyplom w imieniu metropolity krakowskiego wręczył bp Robert Chrząszcz.
Tradycja stacyjnego pielgrzymowania w Krakowie rozpoczęła się 2017 roku z inicjatywy abp. Marka Jędraszewskiego. Od dwóch lat na Instagramie Archidiecezji Krakowskiej organizowane są quizy wiedzy o kościołach stacyjnych, które promują tę inicjatywę duszpasterską. W tym roku zwyciężyli Brunon Lamch oraz Oaza Latorośle, formująca się przy Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie.

Nagrody i pamiątkowy dyplom w imieniu arcybiskupa wręczył młodzieży bp Robert Chrząszcz, który bez wcześniejszej zapowiedzi odwiedził wspólnotę przed pierwszopiątkową Mszą św. W czasie krótkiego spotkania – niespodzianki biskup podziękował wspólnocie za zaangażowanie w życie Kościoła krakowskiego oraz podzielił się swoim doświadczeniem Ruchu Światło – Życie w parafii Matki Bożej Różańcowej, gdzie posługiwał przed wyjazdem na misje do Rio de Janeiro.

Młodzi opowiedzieli o jubileuszu 40 – lecia istnienia, który przeżywali we wrześniu 2021 roku i zaprosili bp. Roberta, aby wkrótce odwiedził ich ponownie, tym razem na dłużej.

Oaza Latorośle działa przy Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie od 1980 r.

Wręczenie nagrody w instagramowym quizie wiedzy o Kościołach Stacyjnych 2022 Oazie Latorośle 06.05.2022 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

ZOBACZ TAKŻE