STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CO NA TO MAMA? – REKOLEKCJE ADWENTOWE ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Co na to Mama? – rekolekcje adwentowe Archidiecezji Krakowskiej

Zastanawiasz się jak przygotować się na przyjście Jezusa? Jak dobrze przeżyć Adwent? Odpowiedzią jest Maryja! Już w poniedziałek ruszają internetowe adwentowe rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej „Co na to Mama?”.

Tegorocznie rozważania adwentowe koncentrować się będą na szczególnej osobie, prostej, a jednocześnie niezwykłej młodej dziewczynie z Nazaretu – na Maryi. To z Nią będziemy przygotowywać się na przyjście Jej syna, Chrystusa. Na tej drodze towarzyszyć będzie nam także inna kobieta, s. Agnieszka Bąk ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, autorka rekolekcji „Co na to Mama?”.

– Pragnę, aby nie były one ukierunkowane tylko na ten czas, ale, żeby myśl o Maryi towarzyszyła nam przez całe życie, w naszej codzienności – mówi s. Agnieszka, podkreślając, że właśnie dlatego oparła swoje rozważania na fragmentach z Pisma Świętego, które pokazują nam Matkę Bożą w jej życiu codziennym, w relacjach z bliskimi, a przede wszystkim, w relacji z Bogiem.

„Co na to Mama?” – na to pytanie będziemy odpowiadać przez cztery tygodnie Adwentu, w każdy poniedziałek, środę oraz piątek o godz. 7.30, wędrując z Maryją z Nazaretu do Betlejem w oczekiwaniu na narodziny naszego Zbawiciela.

Zapraszamy na kanał You Tube Archidiecezji Krakowskiej w adwentowe poranki!

Agnieszka Bąk – służebniczka starowiejska Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mistrzejowicach. Ukończyła teologię na UKSW w Warszawie. Pracowała jako katechetka m.in. w Zakopanem, Wrocławiu, Skawinie i Zgorzelcu. Obecnie naucza w szkole podstawowej i przedszkolach w Krakowie. Lubi piec ciasta, chodzić po górach, jeździć na rowerze oraz czytać biograficzne książki.

Konsultacja: ks. Piotr Wieczorek, kapłan archidiecezji krakowskiej, wikariusz parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie. Ukończył studium z psychologii i antropologii chrześcijańskiej, posiada licencjat kościelny z filozofii i teologii. Posługiwał jako prefekt i ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, a od 2007 r. związany jest ze Wspólnotą Przymierza Rodzin MAMRE.