STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „CROSSPOST. POJEDYNEK” – PROPOZYCJA DLA MŁODZIEŻY NA WIELKI POST

„CrossPost. Pojedynek” – propozycja dla młodzieży na Wielki Post

Duszpasterstwo Młodzieży zachęca do podjęcia wspólnego wielkopostnego wyzwania „CrossPost. Pojedynek”. Materiały przygotowane we współpracy duszpasterzy i młodych ludzi to nie tylko propozycja walki o samego siebie, ale też odkrycie, że Jezus jest tym, który nieustannie o nas walczy.
W projekt o nazwie „CrossPost. Pojedynek” wchodzą:

  • 4 filmy pomagające w przeżyciu Wielkiego Postu, które będą opublikowane w Środę Popielcową oraz pierwszą, trzecią i piątą Niedzielę Wielkiego Postu na kanale YouTube „Młodzi Archidiecezji Krakowskiej” oraz portalu Facebook (także do odsłuchania w formie podcastu na Spotify);
  • Planer wielkopostny – 32-stronicowy zeszyt na cały Wielki Post, zawierający listy zadań, wyzwania, rozważania do Ewangelii, kalendarz z zaznaczonymi nabożeństwami; dzięki formie każdy może go dostosować do siebie, a także do potrzeb wspólnoty/grupy formacyjnej; dostępny także w wersji elektronicznej, choć preferujemy ograniczenie czasu spędzanego przez młodzież przed ekranem;
  • Spotkania on-line – odbywać się będą dla chętnych młodych z duszpasterzami młodzieży w drugą, czwartą i szóstą Niedzielę Wielkiego Postu.
  • Subskrypcja na stronie crosspost.pl oraz możliwość dołączenia do grupy w darmowej aplikacji PentecostApp.

Zeszłoroczna edycja CrossPostu spotkała się z dobrymi recenzjami nie tylko duszpasterzy i katechetów, ale przede wszystkim młodych ludzi – niektórzy z nich dzięki wyzwaniom postawionym w Wielkim Poście zaangażowali się w życie lokalnych wspólnot oraz kolejne inicjatywy duszpasterstwa młodzieży. Twórcy materiałów mają nadzieję, że i w tym roku projekt stworzy dla nas wszystkich wspólną przestrzeń umożliwiającą troskę o Kościół.

Wszystkie potrzebne informacje, możliwość zapisu oraz zamówienia planerów można znaleźć na stronie www.crosspost.pl.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE