STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CZAS WALKI Z SAMYM SOBĄ – 3. REJONOWE SPOTKANIE MŁODYCH W TRZEBINI

Czas walki z samym sobą – 3. Rejonowe Spotkanie Młodych w Trzebini

- Czas Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy jest czasem walki z samym sobą. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie, na ile dążąc do swoich potrzeb, jestem w stanie dostrzec drugiego człowieka? - pytał ks. Michał Korbel, głosząc konferencję podczas Rejonowego Spotkania Młodych, które odbyło się 29 lutego w Trzebini - Sierszy.
Pracuj nad sobą

Tematem wielkopostnego spotkania młodzieży były słowa “W drogę”, które zachęcały uczestników do świadomej przemiany swojego życia, do pracy nad swoimi słabościami i uzmysłowienia sobie, co jest w naszym życiu najważniejsze.

Nie jesteś samotną wyspą

Po czasie integracji i zawiązania wspólnoty, młodzi mieli okazję umocnić się słowami Ewangelii oraz konferencją, która poświęcona była walce z pokusami. – Człowiek nie jest samotną wyspą, jesteśmy tu razem i każdy z nas przyjechał tu w jakimś celu. Przyjechaliśmy, bo chcemy naprawdę doświadczyć działania Bożego w naszym życiu i chcemy wyzbyć się z siebie egoizmu – mówił ks. Korbel, dekanalny duszpasterz młodzieży dekanatu Trzebinia. Podkreślał także, że pokusy towarzyszą nam cały czas i musimy przygotować się na wiele upadków, ale musimy wciąż walczyć, aby powstawać i iść dalej za Jezusem. – Świat tworzą ludzie, a my jesteśmy z natury dobrzy, tylko ja muszę robić wszystko, żeby to moje dobro zobaczyć. Musisz kochać siebie samego, ale nie w sposób egoistyczny – apelował do uczestników 3. Rejonowego Spotkania Młodzieży duszpasterz.

Dodaj życiu barw

Konferencja wprowadziła młodych do pracy w grupach, podczas której rozważając Pismo Święte, odpowiadali, jak możemy sobie radzić z naszymi słabościami i jak ze swoich upadków wyciągać dobro. – Życie nie zawsze jest kolorowe, ale muszę robić wszystko, żeby tą szarość zamienić w kolor – tłumaczył ks. Michał Korbel. Młodzież zastanawiała się także nad tym, jak walcząc z tym, co trudne, iść przez życie w zgodzie z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą.

Wyrusz w drogę za Chrystusem!

Kulminacyjnym punktem spotkania była polowa droga krzyżowa dookoła kościoła Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Towarzyszyły jej rozważania czytane przez uczestników i wspólny śpiew animowany przez młodzież z Libiąża.

Rejonowe Spotkanie Młodych w Trzebini było kolejnym z cyklu spotkań, które odbywają się od listopada 2019 r. w Archidiecezji Krakowskiej. Kolejnym przystankiem, będzie Kraków, gdzie już 21 marca młodzież spotka się 21 marca w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Bieżanowie.

Rejonowe Spotkania Młodych to inicjatywa młodzieży, która poprzez tę wyjątkową sztafetę modlitwy pragnie rozpocząć duchowe przygotowania do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Listopadowe spotkanie w Wadowicach rozpoczęło cykl wydarzeń, które do maja 2020 r. każdego miesiąca odbywać będą się w jednym z rejonów Archidiecezji Krakowskiej. Organizatorami Rejonowych Spotkań Młodych jest Duszpasterstwo Młodzieży, Rada Młodzieży oraz Dekanalni Liderzy i Duszpasterze Młodzieży. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

IMG_0971

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE