STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DAR DLA ŁAGIEWNICKIEGO SANKTUARIUM

Dar dla łagiewnickiego sanktuarium

Kopia obrazu Jezusa Miłosiernego namalowana specjalnie dla Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, która peregrynowała po całej Polsce, została przekazana do bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Wydarzenie miało miejsce w piątek – 5 grudnia - przed Godziną Miłosierdzia, na początku dorocznych rekolekcji Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.




Kopia obrazu Jezusa Miłosiernego została namalowana przez prof. Mieczysława Maławskiego. Wizerunek powstawał we Lwowie i Lublinie. Poświęcony został w Wilnie, podczas pielgrzymki stowarzyszenia, którą Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przeżywało od 10 do 12 kwietnia 2024 roku. – Postanowiliśmy po zakończeniu naszej peregrynacji przekazać obraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, światowego centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Ufamy, że znajdą się grupy, środowiska, które za naszym przykładem będą chciały zorganizować peregrynację obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i skorzystają z naszej kopii – mówił Mateusz Zbróg z „Civitas Christiana”.

Pan Jezus w jednym z objawień powiedział św. Faustynie: „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie”. I obiecał: „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, a przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego”.

Małgorzata Pabis | Rzecznik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
ZOBACZ TAKŻE