STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DLA UKRAIŃCÓW I PO UKRAIŃSKU – KURS ALPHA NA BIAŁYCH MORZACH

Dla Ukraińców i po ukraińsku – kurs Alpha na Białych Morzach

Krakowska wspólnota ewangelizacyjna „Sursum Corda” oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II, zapraszają wszystkich chętnych Ukraińców do udziału w kursie Alpha. Zapisy trwają do 11 lutego.
Strawa duchowa dla braci i sióstr z Ukrainy

Wybuch wojny za naszą wschodnią granicą spowodował, że miliony Ukraińców, zmuszone były szukać bezpiecznego schronienia w Polsce. Wielu z nich odnalazło je w Małopolsce i w Krakowie. Jedną z licznych instytucji i parafii Archidiecezji Krakowskiej, które otwarły swoje drzwi oraz serca dla potrzebujących, było Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

Dzisiaj razem ze wspólnotą ewangelizacyjną „Sursum Corda”, która działa przy świątyni, zapraszają chętnych Ukraińców do udziału w kursie Alpha, który prowadzony będzie w języku ukraińskim. – Św. Jan Paweł II był bardzo zaangażowany w dialog polsko-ukraiński, którego sukces widział w oparciu wspólnych relacji o wartości chrześcijańskie. Był papieżem dialogu. Dodatkowo w domu pielgrzyma przy sanktuarium mieszkają uchodźcy z Ukrainy, dlatego powstała naturalna potrzeba, by po zaspokojeniu potrzeb bytowych, zaproponować gościom możliwość napełnienia się także strawą duchową – mówi Tymoteusz Aleksandrowicz ze wspólnoty „Sursum Corda”.

Dlaczego Alpha?

Organizatorzy wybrali formułę kursu Alpha, bo zachęca on do pochylenia się nad sensem życia, swoją wiarą i do zastanowienia się nad tym, „czy w życiu jest coś więcej”. – To czas, podczas którego w luźniej i przyjaznej atmosferze można poszukać odpowiedzi na te często najtrudniejsze pytania. To czas, by na nowo odnaleźć nadzieję, płynącą z naszej wiary, która tak bardzo potrzebna jest współczesnemu człowiekowi. Prowadzący w sposób przystępny, podpierając się własnym świadectwem wiary i w oparciu o naukę Kościoła katolickiego, przedstawią gościom naszą wiarę, nie narzucając niczego, a zarazem otwierając przestrzeń do dyskusji – wyjaśniają organizatorzy.

Kurs składa się z 11 spotkań, trwających ok. 2 godzin, które odbywać będą się w poniedziałki o godz. 18.30 przy Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz jednego całodniowego sobotniego spotkania, na które organizatorzy zapraszają 1 kwietnia 2023 r. Krakowska wspólnota „Sursum Corda” zapewnia, że na każdego czekać będą przede wszystkim przyjazna atmosfera oraz przestrzeń do rozmowy i dyskusji, ale również darmowy posiłek.

Kto jest zaproszony?

Organizatorzy kursu Alpha przy Sanktuarium św. Jana Pawła II podkreślają, że choć inicjatywa kierowana jest głównie do gości z Ukrainy, uczestniczyć może w niej każdy dorosły człowiek, który chce porozmawiać, pochylić się nas sensem swojego życia i wiary oraz który rozumie język ukraiński. – Trzeba mieć jedynie chęć i otwartość – mówi Tymoteusz Aleksandrowicz.

Zapisy trwają do 11 lutego 2023 r., a kurs startuje dwa dni później – 13 lutego. Żeby dołączyć, należy wypełnić formularz. Organizatorzy proszą też wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przekazanie informacji o wydarzeniu znajomym Ukraińcom. Wszelkie szczegóły dostępne są w formularzu zapisów, na stronie internetowej Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz na plakatach. Udział w kursie jest bezpłatny.

Альфа-курс у Санктуарії Івана Павла ІІ

Запорошуємо усіх бажаючих на Альфа-курс, який відбуватиметься у Санктуарії Івана Павла ІІ у Кракові.

Початок: 13 лютого о годині 18:30, починаємо зі смачної вечері

Адреса: вул. Totus Tuus 32, Краків

Наступні зустрічі щопонеділка о 18:30 (11 понеділків поспіль плюс субота, 1 квітня)

Весь курс повністю безкоштовний!

Безкоштовна парковка на території. Можна доїхати автобусами 135 і 224 або трамваями 10, 11, 24, 50 (зупинка Санктуарій Божого Милосердя).

Якщо у вас виникли запитання, звертайтесь:

Тел. (+48) 12 300 25 54 або електронною поштою krakowjp2@sursumcordamissio.com

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE