STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DO MŁODYCH PRZEZ MŁODYCH. RUCH APOSTOLSTWA MŁODZIEŻY ZAPRASZA NA NOWY ROK FORMACYJNY

Do młodych przez młodych. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na nowy rok formacyjny

– W Ruchu Apostolstwa Młodzieży można spotkać dobrych ludzi, a jednocześnie kształtować swoje człowieczeństwo w duchu chrześcijańskim, wprowadzając dobro i pokój Boga wśród ludzi – mówi ks. Marcin Rozmus, zachęcając młodzież do włączenia się w działalność parafialnych Grup Apostolskich.

Do młodych przez młodych. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na nowy rok formacyjny

– Grupy Apostolskie już w swojej nazwie mają to, co je wyróżnia – „apostolstwo”, czyli poczucie misji. Kształtujemy liderów, których zadaniem jest docieranie do młodych. Od 50 lat mamy jasny cel – dojść do młodych przez młodych – wyjaśnia kapłan i tłumaczy, że w czasie spotkań formacyjnych buduje się trwałe więzi z rówieśnikami i umacnia relację z Panem Bogiem. – W Ruchu Apostolstwa Młodzieży można spotkać dobrych ludzi, a jednocześnie kształtować swoje człowieczeństwo w duchu chrześcijańskim, wprowadzając dobro i pokój Boga wśród ludzi – dodaje.

Nadchodzący rok formacyjny będzie wyjątkowy z powodu jubileuszu 50-lecia istnienia Grup Apostolskich. Pierwsze rekolekcje odbyły się w  1973 roku w Sidzinie i w Węglówce. Program opierał się na teologii sakramentów. Obejmował trzy stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego na I stopniu rekolekcji (sakrament chrztu i bierzmowania), pogłębienie życia religijnego na II stopniu (sakrament pojednania i Eucharystii) i osiągania jego dojrzałości na III stopniu (sakramenty małżeństwa i kapłaństwa). – Rozpoczynamy jubileusz 50-lecia istnienia Grup Apostolskich. 15 października, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odbędzie się nasz Dzień Wspólnoty połączony z błogosławieństwem nowych animatorów – zaznacza ks. Rozmus. – W najbliższą sobotę, 24 września, w parafii Najświętszego Salwatora zainaugurujemy nowy rok formacyjny. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość – mówi.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE