STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: BĄDŹ JAK GWIAZDA BETLEJEMSKA. ROZWAŻANIE NA OBJAWIENIE PAŃSKIE, ROK B

Dobra Nowina: Bądź jak gwiazda betlejemska. Rozważanie na Objawienie Pańskie, rok B

„Dobra nowina” to cykl internetowych rozważań Pisma Świętego, w których trakcie ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia przybliżają Słowo Boże kierowane do nas w niedziele oraz inne ważne uroczystości i święta roku liturgicznego. Premierowe odcinki co sobotę o 17.07, a w przypadku świąt ruchomych, każdego popołudnia w wigilię o tej samej porze.

Historia Bożego Narodzenia pełna jest osób, które doświadczały cudownych objawień. Maryja widziała archanioła Gabriela, Józef anioła we śnie, a pasterze zastępy aniołów na niebie.  Mędrcy ze Wschodu nie doświadczyli cudownych znaków czy zjawisk. Oni ujrzeli tylko gwiazdę. I to ona sprawiła, że wyruszyli w podróż w poszukiwaniu Zbawiciela Świata.  Wiara. O jak wielka była wiara mędrców, że dostrzegli gwiazdę na niebie. I że za nią poszli.

Każdy z nas ma osobę, która jak betlejemska gwiazda pomogła nam odnaleźć drogę do Jezusa. W dzisiejszą uroczystość spytaj: kto jest twoją gwiazdą betlejemską? Często będzie to twój ojciec i matka. Patrzyłeś jako dziecko na ich przykład.  Czyż nie byli jak ta gwiazda, wskazując ci drogę do Jezusa? Jeśli tak, dzisiaj podziękuj za nich… A może twoją betlejemską gwiazdą był jakiś kapłan? A może twój znajomy lub przyjaciel?

Każdy z nas w życiu wiary spotkał jakąś gwiazdę betlejemską. Kogoś, kto nas doprowadził do Jezusa….Wpatrzeni w mędrców, odkrywamy jeszcze jedną prawdę. Każdy z nas ma być gwiazdą betlejemską dla drugiego człowieka. Wszyscy mamy prowadzić ludzi obok nas do Jezusa. Naszych bliskich, znajomych…. Nie trzeba wielkich rzeczy. Uklękniecie do pacierza w domu to drogowskaz dla bliskich, jaką drogą mają iść. Regularne uczestnictwo w Eucharystii to pokazanie pewnej drogi do Jezusa, która wiedzie przez kościół. Nie trzeba mówić. Wystarczy pójść. Wskazać drogę innym….W pracy, w szkole nie trzeba wiele. Umiej tylko się przyznać: wierzę. Może się uśmiechną. Może zakpią. Ale w ich pamięci twoje wyznanie pozostanie. Może światło twojej wiary pokaże im drogę wśród ciemności do spotkania ze Zbawcą?

Playlista na Boże Narodzenie 2023 tutaj.

Ks. Artur Czepiel | Archidiecezja Krakowska